Sanal para birimlerinde toparlanma bekleniyor

Kripto para birimleri ile ilgili son günlerde getirilen “düzenleme” ve “kısıtlama” haberlerine bağlı olarak en yüksek hacimli sanal para birimlerinde gözlemlenen genel düşüşe rağmen, ABD’nin önde gelen bankalarından JPMorgan’ın kripto para birimleri piyasası açıklamasına bağlı olarak, Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin toparlanacakları öngörülüyor.

Sanal para birimlerinde toparlanma bekleniyor

Ccn.com’da yer alan haberde, kripto para piyasasının belirleyicisi Bitcoin’in 10 Şubat’tan beri ilk kez sabah saatlerinde 9 bin doları aştığına dikkat çekilirken, Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.15 artarak 8,690 bin dolardan işlem gördü. En yüksek hacimli ilk beş sanal para biriminde de düşüş gözlemlenirken, ccn.com’da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin gelecek günlerde tekrar yükselişe geçmek için ideal bir pozisyonda olduklarının altı çizildi.

Piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi 17.7 milyar dolar olarak gerçekleşirken, ccn.com’da yer alan haberde Bitcoin ve diğer yüksek hacimli sanal para birimlerinin tekrar artması için daha fazla işlem hacmi gerçekleşmesi gerektiğine dikkat çeklidi. Toplam 1,527 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasa hacmi ise 421 milyar dolar olarak gerçekleşirken, Bitcoin piyasanın yüzde 34.8’ini oluşturuyor.

ABD’nin önde gelen bankalarından JPMorgan raporunda, “Kripto paraların tamamen yok olma ihtimali düşük ve farklı şekil ve formlarda daha fazla merkezsizleşme ve birebir iletişime ihtiyacı duyan piyasa oyuncuları tarafından anonimliği tehlikede olduğu halde, yatırım çekmeye devam edecek” denilmişti. JPMorgan gibi kurumların "Bitcoin İncil" raporu gibi açıklamalarla geleneksel finans piyasası yatırımcılarını kripto para birimleri piyasasına maruz bırakmasıyla, Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin tekrar yükselişe geçmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
ÖNCELİKLE MYNETE TÜM MESAJLARIMIZI YAYINLADIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. AH KURNAZLAR AH ! BUNLARIN ENFLASYONU ÇIKSA DA DÜŞSE DE REKLAMCILARI DOLAR YÜKSELİR DİYORLAR. ABD BORSASI ÇAKILINCA BİLE OLSUN ÖNEMLİ DEĞİL, ACIMADI ACIMADI DİYE NASIL REKLAM YAPIYORLAR AMAÇ ÇÖKÜNTÜ İÇİNE GİRMİŞ ABD ENSTRUMANLARINI EN YÜKSEK FİYATTAN GELİŞMEMİŞ ÜLKELERE PAZARLAMAK. MANTAR GİBİ TÜREYEN BİTCOİN, ETHERIUM GİBİ YÜKSEK GETİRİLİ KRİPTO PARALARI ORTADAN KALDIRAMADIKLARI SÜRECE. DÖVİZ BALONUNDAKİ ÇÖKÜŞÜN ÖNÜNE GEÇEMEZLER. YORUMLARIM UZUN VE MEŞAKKATLİ ARAŞTIRMALARIMIN ÖZETİDİR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
@sakinsel nasıl kaldıracaklar kripto paraları :D adamı güldürme arkadaş düşünüyorsan kendine sakla boş boş yazma gelecekte banknot devri bitecek kripto devri başlayacak nasıl ki eskiden pazarlarda değiş tokuş var banknot yoksa ilerde de banknot bitecek kripto para devri başlayacak bu yatırım tavsiyesidir ister dinle ister dinleme
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler