TBB'den uyarı: Banka bilgilerinin paylaşılmaması alışkanlık haline getirilmelidir

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), TBB adı kullanılarak dolandırıcılık girişimleri yapıldığına dikkat çekerek, "Banka bilgilerinin, kişisel bilgilerin paylaşılmaması bir alışkanlık haline getirilmelidir" uyarısı yaptı.

TBB'den uyarı: Banka bilgilerinin paylaşılmaması alışkanlık haline getirilmelidir

TBB'den yapılan açıklamada, "Logomuz kullanılarak, Birliğimize ait olduğu görüntüsüyle açılmış, dolandırıcılık amaçlı internet siteleri ve sosyal medya hesapları tespit edilmektedir" denildi ve "kredi kart aidatı iadesi gibi çeşitli vaatlerde bulunan bu internet siteleri ve sosyal medya hesapları"nın, dolandırıcılık amaçlı oldukları vurgulandı.

TBB açıklamasında şöyle denildi:

"Kredi kartı bilgilerinin, kişisel bilgilerin ele geçirilmesini hedefleyen bu gibi girişimlere kesinlikle itibar edilmemeli; banka bilgilerinin, kişisel bilgilerin paylaşılmaması bir alışkanlık haline getirilmelidir.

"Birliğimiz bu gibi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarına karşı gerekli önlemleri almaya özen göstermekte, ilgili mercilere kapatılmaları ve gereken cezanın verilmesi için şikayetlerde bulunmaktadır." DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
AĞIR CEZALAR VERİLSE YAPARLAR, HAYIR YAPMAZLAR. 118 SUÇ İŞLEYEN KİŞİYİ POLİS YAKALIYOR SAVCI BIRAKIYOR. KANUNLARIMIZ İYİLEŞTİRİLMELİ AYRICA PARASI OLAN ZATEN YATMIYOR RÜŞVET KALKMALI. TORPİL KALKMALI AMA HİÇ İNANMIYORUM BUNLARIN OLACAĞINA.
zaten limit yok
1-suçlu bddk -2 suçlu bankalar birliği her gün oturup müşteri koyun misali meeltiyorlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler