Turistler bu yaz oraya akın edecek

ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "Genel olarak Alanya bölgesini değerlendirdiğimizde haziran ayını yüzde 70'lerde kapatacağımıza inanıyoruz" dedi.

Turistler bu yaz oraya akın edecek

<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, Rusya pazarının açılmasıyla dış pazarda geçen yıla göre daha iyi bir performans sergilendiğini belirterek, bu sayede tesislerin daha erken açıldığını ve doluluk oranlarının üst noktada olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlere Ramazan Bayramı sonrasındaki 3 gün idari izin verileceği yönündeki açıklamasının turizm açısından bir avantaj olduğunu kaydeden Sili, bayram süresinin uzatılmasının iç turizm ve ekonomiye katkısının olumlu yönde olacağını vurguladı.

**<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">"HAZİRAN AYINI YÜZDE 70'LERDE KAPATACAĞIZ"

**

<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">Sili, "Alanya genelinde haziran ayı iç pazarın da devreye girmesiyle ve Rus pazarının da hareketlenmesi dolayısıyla geçen seneye oranla çok daha iyi dolulukla kapanacak. Özellikle 4-5 yıldızlı tesisler talep alacak. Onlardaki doluluklar yüzde 95'leri bulacak. Genel olarak Alanya bölgesini değerlendirdiğimizde haziran ayını yüzde 70'lerde kapatacağımıza inanıyoruz" dedi.

**<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">"BAYRAMDA YÜZDE 25-30 DÜŞÜŞ BEKLİYORUZ"

**

<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">Türkiye Seyahat Acantaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu da Ramazan Bayramı'nın geçen yıla göre sönük geçeceğini kaydetti. Çavuşoğlu, "Nedenlerinden bir tanesi de daha kısa olması. Bu bayram 4 gece 5 gün ile kısıtlanıyor. 2016 yılında 9 güne kadar çıkan uzunluk vardı. Ağırlıklı olarak Türk misafirlerimiz kendi araçları ile seyahat etmeyi istediğinden dolayı 1 gün gelirken, 1 gün de giderken tatillerini harcamak istemiyor. Bunun da rezervasyonlarda farkını görüyoruz. Bir de ekonomik gidişatımız. İnsanlar önlerini göremiyor. Dolayısıyla bu bayramdan çok fazla bir beklentimiz yok. 2016 Ramazan Bayramı'na göre bu yılki bayram arasında yüzde 25-30 arasında düşüş bekliyoruz" diye konuştu.

**<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">"TÜRKİYE'YE TALEP VAR"

**

<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">Dış pazara da değinen Çavuşoğlu, şöyle dedi:

<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">"2016 yılı itibariyle çok fazla uçak anlaşması yapılmamıştı ama şu an Bulgaristan, İtalya, Hırvatistan doldu. Dolayısıyla Türkiye'ye ağırlıklı bir talep var. Çoğu tur operatörü Türkiye'ye ek uçak seferleri koymaya başladı. Bu bizim için önemli bir gelişme. Dış pazarda da böyle güzel gelişmeler var."

<span style="color: rgb(99, 99, 99); font-family: "Open Sans"; font-size: 13px;">

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ülke ekonomisi çöküyor rusya ya turizmi kapatın cebinde 100 $ la geliyorlar 10000 $ la geri donuyorlar birde yiyip iciyorlar ben bu ticaretten birsey anlamadım :-)
terörün dünyaya sıçraması bizim turizmimizin normale dönmesini sağladı. demekki neymiş terör her zaman her yerde baş gösterebilir, ülke farketmeksizin..
ula kimi kandırıyor bunlar ben alanyada yaşıyom herşeyi görüyoom.herşey dahil 15 dolara çulsuz turist geliyo getirdiğini harcamadan gidiyor milleti kandırmayın yancılar..
Marmaris turist kaynıyor iğne atsan yere düşmeyecek bir turistin kıçına batacak esnaflar başını kaşıyamıyor hallerinden çok memnunlar ikinc hatta üçüncü dükkanlarını açmaya niyetleniyorlar dükkan kiraları astronomik yüz binlerce avro oldu oteller % 100 dolu rezervasyon alamıyorlar.Televizyon haberlerinde gördüm röportaj yapmışlardı da
turistin bu ülkeye faydası olduğuna inanmıyorum üç beş lüks otel sahibi parayı vuruyor onuda sezon sonu Avrupa'da yiyip geliyorlar.
Diğer Haberler