Vakıfbank'tan hisse devri açıklaması!

Vakıfbank, yüzde 58.5 oranındaki hissesi Hazine ve Maliye Bakanlığı'na devredilmesinin ardından banka KAP'a açıklamada bulundu.

Vakıfbank'tan hisse devri açıklaması!

VakıfBank'tan, dün Resmi Gazete'de yayımlanan ve yüzde 58.5 hissenin Hazine ve Maliye Bakanlığı'na devrine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı ile ilgili bir açıklama geldi.

"DEVİR İŞLEMLERİ BİR HAFTADA TAMAMLANACAK"

Bankanın KAP'a yaptığı açıklamada, devrin 1 haftada tamamlanacağı belirtilirken, "borsada işlem gören (D) Grubu %25,22'lik hisseler ile ilgili herhangi bir değişiklik olmayacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

"6219 sayılı Kanun'un ilgili hükümleri doğrultusunda yayımlanan, İlgi b'de kayıtlı 3 Aralık 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün idare ve temsil ettiği %43,00'ü (A) Grubu ve %15,51'i (B) Grubu olmak üzere toplam %58,51'lik hisseye ilişkin beher hisse değeri belirlenmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın yürürlüğe girmesiyle birlikte, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün idare ve temsil ettiği %58,51'lik Bankamız hissesinin Hazine ve Maliye Bakanlığı adına Banka pay defterine kaydedilme süreci başlamıştır.

Söz konusu devir işlemi, 6219 sayılı Kanun'da belirtildiği üzere, Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın yürürlüğe girdiği 3 Aralık 2019 tarihinden itibaren bir hafta içerisinde tamamlanacaktır.

6219 sayılı Kanun'un ilgili hükümleri uyarınca, 3 Aralık 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı'nda belirtilen hisselere ilişkin devir işlemleri hakkında pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğü dahil olmak üzere Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri uygulanmayacak olup, borsada işlem gören (D) Grubu %25,22'lik hisseler ile ilgili herhangi bir değişiklik olmayacaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
yiyin bakalım ne kaldı yemedik demeyin ülkeyi bitirdiniz
ordan nereye gitcek acaba paralar hangi vakıf hangi dernek hangi cemaate gitcek acaba...
Doymadınız yemekten israftan inşallah kara toprak gözünüzü doyurur...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler