FİNANS

Çarpıcı karar: 401 bin yeni göçmen kabul edecekler!

Kanada'nın 2021 sonuna kadar toplam 401 bin yeni göçmen kabul edeceği açıklandı.

 Çarpıcı karar: 401 bin yeni göçmen kabul edecekler!

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Marco Mendicino yaptığı açıklamada, "Her şeye rağmen, Kanada göçmenlik konusunda dünyaya liderlik etmeye devam ediyor. Bu yıl 401 bin yeni daimi sakini kabul etme taahhüdümüzü yerine getireceğiz. İşler doğru yönde ilerliyor." ifadesini kullandı.

Bugüne kadar bir yılda kabul edilecek en fazla göçmen sayısı olan 401 bin kişi arasında, ülke dışından yapılan başvuruların yanı sıra uygun şartlardaki yabancı öğrenciler, geçici yabancı işçiler ve halihazırda Kanada'da bulunan sığınmacılar yer alıyor. Bu arada Kanada Göçmenlik Dairesi, haziranda, bir ayda şimdiye kadarki en yüksek sayı olan 45 bin 100 göçmenlik başvurusunu değerlendirdi. Daire, bu başvurulardan 35 bin 600'üne ülkede daimi oturum izni verdi.

Kanada Göçmenlik Dairesi verilerine göre, ülkeye en çok göçmenin kabul edildiği yıl, 400 bin 810 ile 1913 yılı oldu. Kovid-19 salgını sonrası artan işgücü ihtiyacını karşılama hedefinde olan Kanada hükümeti, söz konusu açığı kapatmak için 2022'de 411 bin ve 2023'te de 421 bin yeni göçmen almayı hedefliyor.

Hükümet, salgın nedeniyle kapalı olan sınırlar engelini aşmak için de nisanda, sağlık, tarım, inşaat ve dağıtım hizmetleri gibi mesleklerde çalışan 90 binden fazla mezun öğrenciye ve geçici yabancı işçiye daimi ikamet statüsü verileceğini duyurmuştu.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Nereye başvuru yapılıyor acaba bilen varsa yazsın Allah rızası için
yemin ederim kahkah atarak yazmaktan zorlandim :))))))))
Huzur İslam'da mı, Kanada' da mı?
@r.etkar İslam ülkelerine bak nerede oldunu görürsün.herkes kacıyor o ülkelerden.niçin.?Dinimiz güzel ismi var kendisi yok.
islam ile ülkenin ne alakası var?
huzurdan ne anladığına bağlı; huri kızlarımı vs.vs.vs. yoksa güvenli muttlu huzurlu bir şekilde yaşamak mı.
aslinda hizur islamda ama Turkiyede islam huzurlu degil cunku cikar rant icin kullaniliyor
bize gönderin gardaş sayı önemli değil :)
Geri Dön