FİNANS

Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması: "Tehlikenin boyutları çok daha büyüdü"

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımında sona yaklaşılan Kuzey Marmara Otoyolu incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu. İsmailoğlu, "Elbette Marmara Bölgesi'nin gelecek resminde yer alan en stratejik ve katma değerli proje, yapımına kısa bir süre sonra başlayacağımız Kanal İstanbul olacaktır" dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nu tamamladık, 1915 Çanakkale Köprüsü'nü gelecek yıl açarak Marmara ringini tamamlayacağız. Elbette Marmara Bölgesi'nin gelecek resminde yer alan en stratejik ve katma değerli proje, yapımına kısa bir süre sonra başlayacağımız Kanal İstanbul olacaktır.

"TEHLİKE'NİN BOYUTLARI ÇOK DAHA BÜYÜDÜ"

Dünyada yük trafiği artarken denizyolu taşımacılığı önemini artırarak Orta Koridor'un ve Kuzey Güney Koridoru'nun kesişiminde bulunan İstanbul, dünya ticaretinin odak şehri haline gelirken Boğazlar'dan geçen yük miktarının her yıl artacağı da açıkça görülmektedir. Yani, tehlikenin boyutları çok daha büyüdü. Bundan böyle canımız da güvende değil, malımız da çevremiz de. İşte bu yüzden Kanal İstanbul'u inşa ederek hem dünya ticaretindeki iddiamızı kuvvetlendireceğiz, hem de dünya mirası İstanbulumuzu ve İstanbulluları her yönden güvence altına alacağız." dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
rant yapacaksınız millet inansın diye tehlike büyük deyip milleti korkutarak inandıracaksınız her zamanki gibi
Zengin olduğunuz yetmedi, yedi sülalenizi zengin ettiniz yetmedi, birde katarlılara satın heryeri. Ülkede satılmadık yer bırakmadınız. Haram zıkkım olsun hepinize.
Yerseniz...
yedik bile.
Geri Dön