FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Şimşek'ten CHP'ye sitem dolu sözler! Açıklama paylaşıp sessizliğini bozdu: Tribün ve taraftar kaygısıyla mesajlar verildi

Bakan Mehmet Şimşek ile CHP heyetinin dünkü görüşmesi dikkatle takip edildi. Görüşmeye ilişkin Şimşek'in yeniden yayınladığı gönderi dikkat çekti. O paylaşımda CHP'nin toplantıdaki tutumu "Görüşmeye talimat listesiyle gitmişler" ifadeleriyle birlikte sert eleştiriler yer aldı. AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner de görüşmeyle ilgili tepkisini dile getirdi. Son olarak Mehmet Şimşek bizzat açıklama yaparak Karatepe'ye yüklendi.

Bakan Şimşek'ten CHP'ye sitem dolu sözler! Açıklama paylaşıp sessizliğini bozdu: Tribün ve taraftar kaygısıyla mesajlar verildi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün CHP’nin gölge kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'yi bakanlıkta kabul etti. CHP'nin asgari ücret, emekli ve memur maaşlarına zam taleplerini gündeme getirdiği belirtilen görüşme geniş yankı uyandırdı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AA-20240624-34957449-34957448-CHP_GENEL_BASKAN_YARDIMCISI_KARATEPE_HAZINE_VE_MALIYE_BAKANI_SIMSEK_ILE_GORUSTU

SÜRESİYLE DE SES GETİRDİ

Görüşmeye dair dikkat çeken detaylardan biri uzun süresi olmuştu. Görüşmenin yaklaşık 4,5 saat sürdüğü belirtildi.

Bakanlıktaki kritik görüşmenin ardından Karatepe, görüşmenin içeriğine dair detayları paylaştı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Bugünkü görüşmede Mehmet Şimşek Bey, basına verilen konularda hükümet olarak ne yaptığımızı dünya örnekleriyle paylaşmış oldu" dedi.

AA-20240624-34957481-34957480-CHP_GENEL_BASKAN_YARDIMCISI_KARATEPE_HAZINE_VE_MALIYE_BAKANI_SIMSEK_ILE_GORUSTU

AK PARTİ'DEN TEPKİ: CHP TALİMAT LİSTESİYLE GİTMİŞ

Bu sırada AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, görüşmeye dair CHP'yi hedef aldığı bir paylaşım yaptı. Çelik paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İktidar muhalefet diyaloğu demokrasilerde önemlidir. Ancak, CHP heyetinin Hazine Maliye Bakanımız ile görüşmelerden sonra yaptıkları açıklamalar etrafındaki tartışmaları hayretle izliyorum. CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor.

AA-20240624-34957481-34957478-CHP_GENEL_BASKAN_YARDIMCISI_KARATEPE_HAZINE_VE_MALIYE_BAKANI_SIMSEK_ILE_GORUSTU

Burada bir rol karmaşası yaşandığı açık. İktidarın görevi politikaları belirlemek ve uygulamak, muhalefetin görevi iktidarın göremediğini düşündüğü şeyleri dillendirmek ve eleştirmektir. Bir talimat listesi dayatmak değil. Bu tutum Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin iyi niyeti ile bağdaşan bir yaklaşım değildir. Bu bir diyalog da değildir. Siyasi istismardır, popülizmdir. Ekonomimizin en son ihtiyaç duyduğu şeylerdir."

ŞİMŞEK'TEN SOSYAL MEDYA HAMLESİ

CHP'ye tepki gösterilen bu açıklamayı Bakan Şimşek'in de paylaşması dikkatlerden kaçmadı.

Ekran görüntüsü 2024-06-25 123644

Aynı paylaşımı alıntılayan AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner de tepkisini "Katılıyorum. Bu demokratik diyalog değil siyasi körlük ve çapsızlık örneğidir. CHP’nin AK Parti’mizin kayyımı gibi davranmasına gayrı izin verilmemelidir" sözleriyle dile getirdi.

KENDİSİ PAYLAŞTI: TRİBÜN VE TARAFTAR KAYGISIYLA MESAJLAR VERİLDİ

Bakan Şimşek daha sonra bir de açıklama yaparak görüşme sonrası yaşananlarla ilgili tepkisini belirtti. Şimşek, Karatepe'yi "görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik" sözleriyle eleştirdi.

Bakan Şimşek'in paylaşımı şu şekilde:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm.

Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık.

Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez."

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır
Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler