FİNANS

Bankaların çalışma saatleri değişti! İşte 6 Mayıs 2021'den sonra başlayan yeni banka şubeleri saatleri

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, bayram öncesi yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin salgın kurallarına uyularak gerçekleştirilebilmesi için banka şubelerinin çalışma sürelerinin uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı aldı. Bu karar 6 Mayıs 2021 Perşembe günü itibari ile uygulanacak.

Bankaların çalışma saatleri değişti! İşte 6 Mayıs 2021'den sonra başlayan yeni banka şubeleri saatleri

TBB'den yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığının Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi hükümleri ve Bakanlığın açıklamaları uyarınca 3-15 Mayıs'ta yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin, salgın tedbirlerine uyulmak üzere yoğunluğun önüne geçilerek daha güvenli ve kolay şekilde yapılabilmesini sağlamak amacıyla TBB Yönetim Kurulu tarafından şube çalışma saatlerine ilişkin bir tavsiye kararı alındığı bildirildi.

YENİ BANKA ÇALIŞMA SAATLERİ 6 MAYIS'TA BAŞLIYOR

Açıklamada, "Buna göre üyeler, açık olacak şubelerinde yeteri kadar personel bulundurmak üzere müşteri kabul saatlerini 6, 7, 10 ve 11 Mayıs'ta saat 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, arife günü olan 12 Mayıs'ta saat 9.00-12.30 olarak belirleyebilecektir. Diğer günlerde şubelerde 10.00-16.00 saatlerinde hizmet verilmeye devam edilecektir. Toplumun, kendisinin ve çalışanların sağlığının korunmasına azami ölçüde çaba gösterilmesini teminen banka müşterilerinin; işlemlerinde ATM, internet ve mobil bankacılığı gibi şube dışı kanalları tercih etmelerini arz ve teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Ülkeyi yap - boz tahtasına çevirdiniz!
Yalandan kapanma yaptılar 2 gün sonra nerede yanlış yaptık derler...
akp mitingleri basli başına yanlıştı. bugun insanlari evlerine HAPIS ettilerse bunun da sebebi mitingi yapanlar ve bulunanlardir
yaaa bu ne yaaa degıstır degıstır bırakın kendı halıne koydunuz saat uyun 3 günde bir saat degıstırıyorsunuz haa 9 ha 10 ne fark eder
Geri Dön