Mavi, Boyner ve YKM koronavirüs nedeniyle mağazalarını geçici olarak kapatıyor

Son dakika haberine göre Boyner, YKM, Mavi, Yargıcı, İpekyol ve Beymen koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'deki tüm mağazalarını 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapatacaklarını açıkladı.

Mavi, Boyner ve YKM koronavirüs nedeniyle mağazalarını geçici olarak kapatıyor

Boyner ve YKM, koronavirüsü nedeniyle Türkiye'deki tüm mağazalarını 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapatacaklarını açıkladı.

İşte sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama:

boyner

BİR AÇIKLAMA DA MAVİ'DEN

Mavi'nin sosyal medya hesabından 'Mavi için çok değerlisiniz' başlığıyla yapılan paylaşımda "19 Mart tarihinden itibaren ülke çapındaki Mavi mağazalarının faaliyetlerine geçici bir süreliğine ara veriyoruz" denildi.

YARGICI'DAN AÇIKLAMA

Yargıcı, 19 Mart tarihi itibarıyla tüm Türkiye'deki mağazalarını geçici olarak kapatacağını açıkladı.

yargıcı

İPEKYOL'DAN AÇIKLAMA

İpekyol, 19 Mart tarihi itibarıyla tüm Türkiye'deki mağazalarını geçici olarak kapatacağını açıkladı.

ipekyol

BEYMEN'DEN AÇIKLAMA

beymen

BIGCHEFS'DEN DE KAPATMA KARARI

Ünlü restoran zinciri BigChefs ve Mavi'de 19 Mart tarihinden itibaren mağazalarını kapatma kararı aldı.

BigChefs'ten yapılan açıklamada, "BigChefs olarak misafirlerimize olan büyük sevgimizle 17 Mart-1Nisan 2020 tarihleri arasında şubelerimizi kapatma kararı aldık" ifadelerine yer verildi.

big

KARACA GRUBU DA MAĞAZALARINI KAPATMA KARARI ALDI

Karaca Grubu'ndan yapılan açıklamada 19 Mart tarihinden itibaren Emsan, Jumbo, Karaca ve Karaca Home mağazalarının geçici bir süreyle kapatılacağı yer aldı.

karaca

FORD OTOSAN FABRİKALARINDA ÜRETİME ARA VERİLİYOR

Koç Holding şirketi Ford Otosan, koronavirüs salgınına alınan önlemler kapsamında Kocaeli ve Eskişehir fabrikalarında 2 hafta üretime ara verileceğini duyurdu.

Ford Otosan, Ford Otosan Enfeksiyon Komitesi toplantısı ve Koç Holding Acil Durum Koordinasyon Merkezi'nin de yönlendirmeleriyle Corona virüsü salgınına karşı alınan önlemleri duyurdu. Bu kapsamda Kocaeli ve Eskişehir fabrikalarında 2 hafta üretime ara verileceği açıklandı.

Ford Otosan'dan yapılan açıklamada alınan önlemler şöyle sıralandı:

Pandemi (Salgın hastalıklar) Eylem Planımızı mevcut duruma göre revize ederek, devreye aldık. Ford Otosan Enfeksiyon Komitemizi topladık ve Koç Holding Acil Durum Koordinasyon Merkezi'nin de yönlendirmeleri ile gerekli aksiyonları belirledik. Olası bir salgına karşı tıbbi malzeme ve ilaç envanterlerimizi güncelledik. İşlerimizin devamını sağlayabilmek için senaryo planlarımızı yaptık. Seyahat ve yurtdışı çıkışlarına yönelik kısıtlamalar ve aksiyon planları oluşturduk. Şirketimize ziyaretçi girişini durdurduk. Riskli sağlık gurubunda yer alan hamile, diabet gibi kronik hastalıkları olan çalışanlarımızı evden çalışmaya yönlendirdik.

Tüm bunların ötesinde Ocak ayı sonu itibariyle çalışanlarımız için koronavirüsü farkındalık ve bilinçlendirme kampanyası başlattık.

GENİŞLETİLMİŞ GENEL HİJYEN PLANI DEVREYE ALINDI

Tüm yerleşkelerimizde ‘Genişletilmiş Genel Hijyen Planı' devreye alınmış olup bu kapsamda yemekhane, soyunma odaları, dinlenme alanları, toplantı odaları, üretim ve depolama alanları, ofisler, servis araçları vb. biyosidal ve insan sağlığına zararı olmayan ürünlerle temizlenmektedir.

Sık temas edilen yüzeyler ve ofis havalandırma sistemlerimiz bu hijyen planı kapsamında dezenfekte edilmektedir. En hassas alanlardan biri olan yemekhaneler ve toplantı salonlarında minimum emniyet mesafesi düzenine geçilmiştir. Şirket içi toplantılar ve şirket dışı katılımcıları olan toplantılar dijital platformlara taşınarak online olarak yapılmaktadır.

Ulusal ve bölgesel tedarik zincirimizin durumu ve planlamaları içinse süreci yakından izleyen özel ekipler kurulmuştur. Ford Otosan olarak, gelişmeleri yakından takip ediyor, global ekiplerimizle birlikte irtibat halinde gerekli aksiyonları almaya devam ediyoruz.

KOCAELİ VE ESKİŞEHİR FABRİKALARI ÜRETİM DURDURUYOR

Öte yandan, Avrupa'da ticaretin durması ve ülkelerin karantinaya girmesi birçok markanın üretimini ve satışlarını durdurmasına sebep olmuştur. Tüm bu gelişmelerle birlikte, Sağlık Bakanlığımızın iş ve toplum sağlığına yönelik açıkladığı tedbirlere paralel olarak üretim operasyonlarımızla ilgili de bazı kararlar almış bulunmaktayız.

Bu bilgiler ışığında; Kocaeli ve Eskişehir Fabrikalarımızda üretim operasyonlarımıza 2 hafta boyunca ara verilmiştir.

Bu kapsamda; Gölcük Fabrikamızdaki Custom hatlarında üretim çalışmasına, 19 Mart Perşembe gün sonu itibarıyla, Gölcük Fabrikamızda Transit hatlarında ve Yeniköy Fabrikamızda üretim operasyonlarına ise 21 Mart Cumartesi günü sonu itibarıyla, Ford Trucks kamyon ve çekicileri ile motor ve motor sistemleri üretimi gerçekleştiren Eskişehir Fabrikamızda ise üretim operasyonlarına 21 Mart Cumartesi gün sonu itibarıyla 2 hafta ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

OFİS ÇALIŞANLARI EVDEN ÇALIŞMAYA GEÇTİ

Ayrıca tüm ofis çalışanlarımız, kritik olarak belirlenen kişiler haricinde, evden çalışmaya geçecektir. Bu süreç içerisinde yerleşkelerimizde çalışacak arkadaşlarımız için uyguladığımız tüm önlemler arttırılarak alınmaya devam edecektir.

Özellikle toplu halde bulunulan yemekhane ve personel taşımacılığı gibi hizmetler de yeniden düzenlenmiştir. Yemek arası uzatılmış, aynı anda belli sayıda kişinin toplu olarak yer alması sağlanmıştır. Servislerinde sayısı arttırılmış ve çalışanlarımızın toplu bulunduğu ortamlarda temasın mimimuma indirilmesi sağlanmıştır.

Konuyla ilgili tüm önlem ve planlarımızı Sağlık Bakanlığımız ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun kamuoyuyla paylaştığı tedbirlere paralel olarak güncellemeye devam edeceğiz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
Ben kendi dükkanımdaki kiracı dan bu ay almayacağım. Adam kafe işletiyor sonuçta işleri durmuştur. Durumum iyi çok şükür, insanlar ekmeklerinden olmasın.
helal olsun
adamsın valla darısı ev sahiplerine insaalh
durumum iyi diyorsun allah daha çok versin inşallah birlik olmadan bu illetten kurtulmak zor tebrik ederim
adamogluadamsın. bizde bir dükkan kiraya verdik. evdekilere bunu tavsiye edeceğim. ilham oldun
Valla adamsin adam bana zam yapmamak için 40 takla atiyor 4.aydayiz 4 aydir zam için çabalıyorum şimdi virüsü bahane ediyor
helal olsun sana dayı????
bu aymi almayacaksın yoksa erteledinmi bu isin devlet gözünde vergisi var
senin gibiler kalmis miydi ustam. Allah gönlüne gore versin. Bu söylediklerinde cidden samimiysen ADAMSIN tek kelimeyle ????????????????
bravo kardeş Allah birine bin verir inşallah
Adamsın
eee yani dunya yikiliyo milletin derdi senin dukkanin kirasimi olacak fedakar o sende biraz herjes gibi
dükkanların kirası ne olacak ona dair yönetmelik varmı acaba merak ediyorum
dukkan sahipleri de kira almasin bu süreçte herkes elini tasin altina koysun
dukkanlar da bu surecte kira almasin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler