FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: 3600 ek göstergede ikramiye farkı! 2022'de emekli olanlara yaklaşık 93 bin lira ödenecek

Son dakika haberi: 3600 ek göstergede ikramiye farkı ödemesi geliyor. 2022 yılında emekli olan kamu görevlilerine 3600 ek gösterge düzenlemesinden gelen yaklaşık 93 bin lira ikramiye farkı ödenecek. İlave ikramiye tutarı, katsayısı ve hizmet yılına göre değişecek.

Son dakika: 3600 ek göstergede ikramiye farkı! 2022'de emekli olanlara yaklaşık 93 bin lira ödenecek

Son dakika: 2022 yılında emekli olan kamu görevlileriyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. TRT Haber'de yer alan habere göre geçen yıl emekli olan kamu görevlilerine 3600 ek gösterge düzenlemesinden gelen yaklaşık 93 bin lira ikramiye farkı ödenecek. İkramiye, 1 kereye mahsus olarak yatırılacak.

HİZMET YILINA GÖRE DEĞİŞECEK

İlave ikramiye tutarı, katsayısı ve hizmet yılına göre değişecek. Uygulama, mevcut yasalardan kaynaklı rutin bir işlem olarak yapılacak.

Aynı ilave ikramiye hakkı, bu yılın ilk yarısında emekli olan memurlar için memur maaşlarına temmuz ayında yapılacak zamdan sonra yenilenecek katsayılarla da doğacak.

İLAVE İKRAMİYEYE KİMLER HAK KAZANACAK?

İlave ikramiye, yaş haddi ve kadrosuzluktan dolayı emekli olan memurlara tanınan bir hak.

fdgsdg

KİMLERİN NE KADAR ALACAĞINI SGK AÇIKLAYACAK

3600 ek gösterge düzenlemesi 15 Ocak'ta yürürlüğe girecek. SGK, önümüzdeki hafta başında kimlerin ne tutarda ilave ikramiye alacağını kamuoyuyla paylaşacak


Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler