FİNANS

Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan kripto para açıklaması

Son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamada, "Dünyadaki kaygıları paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeleri, ülkemizdeki durumu takip ediyoruz." dedi.

Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan kripto para açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı'dan yapılan yazılı açıklamada, "Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir" denildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
kriptolardan kazanç sağlayanlara gözünü dikmişler hayırlısı olsun
sizi uyarmasınlar aslında. üretmeden bol kazanç elde etme hırsı yüzünden tosuncuk gibilere dolandırılmaya bıkmadınız. şimdi sizi uyarıyorlar onada laf ediyorsunuz. sen dinleme onları. elindeki tüm parayı yatır. ama balon patlayıncada siz devleti suçlarsınız.
@tozgen_1977 Kripto paranın ne olduğunu anlamadan yorum yapman? Bir aç oku, öğren! Kripto para dediğin agoritma DOLAR gibi kağıt paralar gibi sahtesi üretilemeyen, açık kaynak kodu bir paradır. Dünyanın herhangi bir noktasına ücretsiz ve saniyeler ile para aktarma alışveriş yapma gibi bir amacı vardır. Bir devletin vergi alabilmesi için kripto parayı tanıması yani kanunlaştırması lazım ve bu da yine kripto paraya yarar! Türkiye kripto parayı tanısın Dünya'da %5-10 arası artış gösterir... Bizimkilerin amacı ise
Küresel sermaye kripto paraya geçecek usa parçalanarak. Dünyayı şirketler ve onların kontrolündeki küçük devletler ile yönetecekler.
kesin kripto paradan lüks yatırım vergisi alacaklar...
Piyasaları alt üst edecek bir açıklama.
yok canım ???????????? neyi altüst edecek be işlerine baksinlar
Geri Dön