FİNANS

Sosyal medyada fındık yerine başka ürün gönderen satıcıya 114 bin lira ceza!

Sosyal medya üzerinden paylaşılan görseldeki ürünü sipariş eden bir kişi, farklı ürün gönderilince şikayette bulundu. Şikayeti değerlendiren Reklam Kurumu söz konusu şirkete 114 bin 326 lira ceza kesti.

Sosyal medyada fındık yerine başka ürün gönderen satıcıya 114 bin lira ceza!

Son günlerde sık sık yaşanan tüketici şikayetlerinden birisi de satın alınan ürünün yerine farklı bir ürün gönderilmesi olmuştu. CNN Türk'ün haberine göre sosyal medya platformundan fındık satın alan bir tüketiciye, kırık leblebiyle mısır ürünleri gönderildi. Olayı Ticaret Bakanlığı'na şikayet eden tüketici haklı bulundu.

FARKLI ÜRÜN GÖNDERENE DEV CEZA!

Tüketicinin şikayeti ile konu, Ticaret Bakanlığı tarafından Reklam Kurulu'na iletildi. Reklam Kurulu tarafından söz konusu şirketin sosyal medya hesapları incelendi ve yorumlarda benzer şikayetleri yapanların da olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Reklam Kurulu şirkete 114 bin 326 lira ceza kesti. Cezanın yanında firmanın söz konusu reklamları için durdurma kararı verildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Çok isabetli bir karar olmuş. Böyle üçkağıtçılara ders olur. Elinde ne varsa onun reklamını koy onu gönder.
olması gerekeni sonunda yapmışlar ama her tür şikayeti bakanlık dikkate almalı dolandırıcıların yaptığı cezasız kalmamalı hatta şikayetçilerin hem mağduriyeti giderilmeli hemde ödüllendirilmeli
büyük esnafa ceza kesiliyorda birde küçük esnaf var içine fatura bile koymayan aradığında ulaşamadığın bunları ne yapacağız
Geri Dön