FİNANS

Tam kapanmada elektrik ve doğal gaz faturaları için çarpıcı karar: Kesinti olmayacak, son ödeme tarihi değişecek!

Tam kapanma sürecinin başlamasına saatler kala, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir açıklamada daha geldi. Tam kapanmada doğalgaz ve elektrik faturalarının nasıl ödeneceği merak edilirken, açıklamada tam kapanma sürecinde kesinti olmayacağı bildirildi.

Tam kapanmada elektrik ve doğal gaz faturaları için çarpıcı karar: Kesinti olmayacak, son ödeme tarihi değişecek!

Bu akşam itibari ile başlayan tam kapanma sürecinde milyonlarca vatandaşı ilgilendiren fatura kararı alındı. Alınan karara göre, elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihleri ötelendi.

BORÇ NEDENİYLE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ KESİNTİSİ OLMAYACAK

Elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihleri ile ilgili değişikliğe gidilerek, Ramazan Bayramı sonrası yani tam kapanmanın bitmesiyle birlikte başlaması için işlem yapılacak. Konuyla ilgili olarak enerji yönetimi dağıtım ve tedarikçilere gerekli bilgileri iletti.

Milliyet'te yer alan habere göre, konut ve ticarethanelerin aylık 2 bin lirayı aşan ve ödenmeyen faturaları nedeniyle tam kapanma sürecinde kesinti olmayacak. Tam kapanma süresince ödeme olanağı bulamayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme işlemi yapılmayacak.

ELEKTRİK ARIZA KAYITLARI ALINACAK

Tam kapanma sürecinden zorunlu olmadıkça elektrik kesintisi olmayacak. Elektrik ve doğal gaz sayaç okuma faaliyetleri devam edecek. Bu süreçte müşteri hizmetleri dönüşümlü olarak hizmet vermeye devam ederken, arıza gibi durumlara ise müdahale edilecek.

Genelgede yer alan "Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi"nde söz konusu şirketlerin çalışanları için şu detay yer aldı;

"Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet gösteren büyük tesis ve işletmeler (rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi) ile bu yerlerde çalışanlar,

Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken iletim ve altyapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar ile servis hizmeti vermek üzere görevde olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları sokağa çıkma yasağından muaf olacak"

ENERJİSA'DAN KESİNTİ AÇIKLAMASI

Enerjisa Enerji, 29 Nisan 2021 -17 Mayıs 2021 tarihleri arasında devam edecek tam kapanma süresince, elektrik hizmetlerinin kesintisiz devam etmesi ve müşterilerinin elektrik işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmesi için bir dizi tedbir aldığını açıkladı.

İHA'da yer alan habere göre, alınan tedbirler kapsamında, tam kapanma süresince mesken (ev) ve küçük işletmelerin borçlarından dolayı enerjileri kesilmeyecek. Tam kapanma süresince fatura çıkarılmaya devam edilecek, ancak bu süreçte çıkarılan mesken (ev) ve küçük işletmelerin faturalarında ödeme vade günleri müşterilerimizde bir mağduriyet oluşturmak adına kapanma sonrasına denk gelecek şekilde ayarlanacak.

TÜM KANALLAR HİZMETE AÇIK

Enerjisa Enerji müşterileri, bu süreçte tüm elektrik işlemlerini Enerjisa Mobil uygulaması, online.enerjisa.com.tr ve E-Devlet üzerinden kesintisiz ve online şekilde yapmaya devam edebilecek. Çağrı Merkezleri 7/24 açık olacak; ayrıca müşteri hizmet noktaları da dönüşümlü çalışma yöntemiyle hizmet vermeye devam edecek.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 105 yorum
Bu ne şimdi. İptal etmiyor veya biz devlet olarak öderiz demiyor son ödeme tarihi değişiyor yani ödenecek tutar kol gibi oluyor zaten normal süre tutarını bile zor ödüyorduk.
Sonra gecikme zamminida ilave ederler
Fatura geç okunacak demiyor son ödeme tarihi ileriye alındı diyor yahu siz neden okuduğunuzu anlamıyorsunuz ödeyemiyosan kullanma kardeşim elektrik o zaman kol gibi gelmesin tasarruf denen bişey var
Faturaları ertelemek birşeyi ifade etmiyor nasılsa sonradan gecikme ücreti ile alınacak o para yine cebinden çıkacak sonuçta yapılanlar sadece göz boyması bu ay faturalardan para alınmaması ancak makbule geçerdi gerisi fasa fiso.
Kasa boş olsa dükkan sizin...
artik bu akpde halkin degeri yok garanti verdigin siketlere odeme yapma halka yap
devlet sirketlere gelince oduyor hani su garanti gecis yolcu hasta
@reccak ya sen nasıl vatandaşsın sayaç okıması 50 tl tasarruf yap diyon 15 gün evde yoktum yine aynı fatura geldi itaraz ettik elektriklerinaçık ınutmuşunuz dendi sen vatandaşsın unutma
@aas7779 asıl sen yanlış okuyorsun lan ne adamlarsınız siz yaa:))ödeyemiyorsan kullanma ne demek la bu şeye benziyor paran yoksa aç kal kardeşim..
Ertelenmesin devlet ödesin.
başka bir emriniz varmi maaşda baglasin sana araba ev alsin devlet sana iyimi böylee
devlet niye ödesin. o da bizim cebimizden çıkıyor. Affetsin şirkete girsin eşek yükü ile kazanıyor enerji.şirketleri bu dönemde de de kazanamayı versin. Halkın hissettiğini biraz holdinglerde hissetsin.
@orhan_sahin_h1 eve kapan diye emir veriyorsa ev de alacak arabada sosyal devlet demek budur!!
Gene bi dolap çevirme peşindesiniz ama yarın birgün çıkar kokusu
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler