Ünlü yatırımcı Mobius: Türk piyasalarına güven artacak

Mobius Capital Partners Kurucusu Mark Mobius, piyasaların TCMB'nin kasım ayı faiz kararını nasıl karşıladığını değerlendirdi. "TCMB'nin faiz kararını artırması iyi oldu, liranın değer kaybı önlendi" diyen Mobius, faiz artışının Türkiye'nin faydalanacağı bir ortam yaratacağını ifade etti.

Ünlü yatırımcı Mobius: Türk piyasalarına güven artacak

ABD'li ünlü yatırımcı Mark Mobius, Merkez Bankası'nın politika faizini 475 baz puan artırarak yüzde 15'e çıkarmasının piyasalarda olumlu karşılandığını söyledi ve söz konuşu artışın Türkiye'ye fayda sağlayacak bir ortam oluşturduğunu ekledi.

Mobius, Bloomberg HT'ye verdiği demeçte, “Türkiye'ye güvenimizi kaybetmedik. Türk hisselerini içeren bir portföyümüz var. Yaşanan problemlere rağmen hisselerin iyi bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Mobius, daha fazla Türk varlığı alma planları hakkındaki soruya, Türkiye’deki ve diğer gelişen piyasalardaki mevcudiyetlerini artıracaklarını söyledi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Dünya bu faiz olduğu sürece asla huzurlu bir yer olmayacak , bunu unutun. faiz demek adaletin olmamaması demek. Güçlünün güçsüzü ezdiği,sömürdüğü beşeri bir üçkağıt sistem demek. Öyla olmasa Allah neden yasak etsin:
yabancı yatırımcılar Türkiye için iyi oldu diyorlarsa kesinlikle işler kötüdür.
tabi zenginsin ve parasi olan sizlerin yüzünden bu hallerdeyiz.. asgari ucretliyi işçiyi ve Fakiri hiç düşündün mü..!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler