FİNANS

Dogecoin'in piyasa hacmini etkileyecek açıklama: SpaceX uydu yerleştirmede Dogecoin kabul edilecek!

Elon Musk'ın kurucusu olduğu ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, yörüngeye uydu yerleştirme ücreti olarak kripto para piyasalarının dördüncü en yüksek hacimli birimi Dogecoin kabul edeceğini açıkladı.

Dogecoin'in piyasa hacmini etkileyecek açıklama: SpaceX uydu yerleştirmede Dogecoin kabul edilecek!

Açıklamanın ardından hızla yükselen Dogecoin, son 24 saatte 0.4257 dolardan, 0.5943 dolara kadar yükseldikten sonra 0.5359 dolara çekilirken, haftalık kazancı yüzde 41'i aştı.

Taşıyacağı uyduları ayın yörüngesine yerleştirmek üzere aya seyahat edecek olan rokete de DogeSpaceX adı verildi. DogeSpaceX adlı roketin 2022 yılının ilk çeyreğinde fırlatılması planlandı.

Elon Musk, Nisan ayında Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, "gerçek aya gerçek Dogecoin indireceklerini" vurgulamıştı. Musk Pazartesi günü yaptığı açıklamada da, DogeSpaceX'in aya seyahatinin Dogecoin ile finanse edileceğini doğruladı.

Musk yine Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, SpaceX'in önümüzdeki yıl yapacağı aya seyahati "uzaydaki ilk kripto olacak" diye nitelendirdi.

Yapıla açıklamaya göre, 2022'nin ilk çeyreğindeki aya fırlatma işlemi SpaceX Falcon 9 roketinin kullanımıyla Geometric Energy Corporation (GEC) tarafından gerçekleştirilecek.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
KOYUNCOIN OLMALI BENCE SÜRÜ PSİKOLOJİSİ VAR BİZDE O BAKIMDAN.
BU BIR SAADET ZINCIRI ISE MILLET KOLAY YOLDAN NEDEN BU ISLERE GIRIYOR BÜYÜK IHTIMAL SAADAT ZINCIRI GIBI GÖRÜNÜYOR.
bu adam tam bir vampir. birilerinin buna bir ayar vermesi lazım. en başta da ABD nin
Geri Dön