FİNANS

El Salvador'un kararının ardından Bitcoin yükseldi!

Orta Amerika ülkesi El Salvador'un, Bitcoin'i yasal ödeme aracı olarak kabul etmesinin ardından, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi yüzde 6.0'dan çok artışla 35,000 doları aştı.

El Salvador'un kararının ardından Bitcoin yükseldi!

Son 24 saatte 31,114.44 dolara kadar inen Bitcoin, yasal düzenlemenin, Salvador Kongresi'nden 22'ye karşı 62 oy ile kabul edildiğinin açıklanmasının ardından 35,389.88 dolara kadar tırmandı.

BUKELE: YENİLİK VE EKONOMİ GETİRECEK

Salvador Kongresi'nden geçen karar ile, kripto para birimi, bir kamu veya özel borcun ödenmesi ya da finansal bir yükümlülüğün yerine getirilmesi için bir araç olarak yasalarca tanınmış oldu.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, oylama öncesi Kongre'ye, onaylamaları durumunda, yeni düzenlemenin ülkesine, "yatırım, turizm, yenilik ve ekonomik kalkınma" getireceğini söyledi.

Onaylanan yasada, Bitcoin'in herhangi bir işlemde sınırsız bir şekilde kullanılabileceği, kamu veya özel gerçek veya tüzel kişilerin yükümlülüklerine getirmekte sınırsız bir şekilde kullanabilecekleri belirtildi.

Devlet Başkanı Bukele, hafta başında Florida'da düzenlenen bir Bitcoin konferansında yaptığı konuşmada "Kısa vadede istihdam yaratacak ve resmi ekonominin dışında kalan binlercesinin sisteme dahil edilmesini sağlayacak" dedi.

Bukele'ye göre, Bitcoin ülke dışında yaşayan El Salvadorlular'ın ülkelerine para göndermelerini de kolaylaştıracak.

aadf57b83f71a29d6ba6e24188fb9d81

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
yakında cok kişinin canı yanar paranla hayal satın alıyrsun
Merkez bankası BTC ve ETH madenciliğine Yatırım sapsa 2 seneye ne iç borç ne dış borç kalır. ama çalma yok :)))
El Salvador ile %6 çıkıyorsa Çin karar alsa %6000 yükselecek demek ki
Geri Dön