FİNANS

Elon Musk'ın açıklaması sonrası Bitcoin fiyatında hareketlilik

Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurdu. Musk'ın açıklamasının ardından Bitcoin fiyatında düşüş görüldü.

Elon Musk'ın açıklaması sonrası Bitcoin fiyatında hareketlilik

Milyarder iş adamı Elon Musk, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle en kötü emisyona sahip kömürün hızla artan kullanımı konusunda endişeli olduklarını belirtti.

Tesla'nın araç satışlarında Bitcoin kullanımını askıya aldığını kaydeden Musk, "Kripto para biriminin birçok düzeyde gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz." ifadesini kullandı.

Musk, Tesla'nın herhangi bir Bitcoin satmayacağını belirterek, madenciliği daha sürdürülebilir hale gelir gelmez bunu işlemler için kullanmayı planladıklarını aktardı.

Elon Musk, Bitcoin için harcanan enerjinin yüzde 1'inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerini de gözden geçirdiklerini kaydetti.

ÖNCE DÜŞTÜ, SONRA YÜKSELDİ

Musk'ın konuya ilişkin paylaşımının ardından Bitcoin fiyatı 58 bin dolar seviyesinden 46 bin dolar bandına kadar gerilerken, TSİ 04.00 sularında yeniden 50 bin bandına yükseldi.

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 8 Şubat'ta 1,5 milyar dolarlık varlığını Bitcoin'e yatırdığını duyurmuştu. Şirket, yakın gelecekte ödeme türü olarak Bitcoin'i kabul etmeye başlayacağını bildirmişti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Adamlar piyasayla oynuyor sonra da bizim gibi küçük insanlar vay bitcoin düşüyor Altcoin şu kadar düşüyor diyoruz.Unutmayin paranin çoğunluğu böyle büyüklerin elinde onlar ne isterse o olur isteseler bitcoini bugün 100 bin dolarada cikarirlar. 5 bin dolarada indirirler.Olan kime olur tabiki küçük yatırımcıya.O yüzden demem o ki canınızı yakacak psikolojinizi bozacak paralar atmayın.
@kartal_ali_1994 Küçük yatırımcı, birçok konuda salt paranın gücüne inanarak işe girişiyor. Bağlantılar, genel bilgi ağı, teknik bilgi gibi kısımlara önem vermiyor. Özenti ile şu kadar ciro yapacağım havası ile bir işe girişiyor ve olur ki, çevresinde olaya biraz daha realist yaklaşıp kendini uyarır gibi bir söz eden olur ise oralı da pek olmuyor. Yüksek bir özgüven ile dev cirolar yapacağını zannediyor. Sonra da ya batıyor ve borçlarla beraber sürünüyor ya da sıkılıp o işten çekiliyor!
milletle oynuyor resmen
Adam resmen borsada manipülasyon yapıyor ABD yargısı seyrediyor. Para olunca bölüşmek kolay oluyor.
Burda serbest hocam. Yasal kural kaide yok. Üst ve alt marj yok. Örneğin 100 liran bir gecede 1000 tl olabilir veya 10 tl ye de düşebilir.
Geri Dön