FİNANS

Galericilerden ikinci el otomobil piyasası için tarih! Bir ay içinde...

İkinci el otomobil piyasası durgunluğunu koruyor. Oto galericiler piyasanın bir ay içinde hareketlilik kazanacağını düşünüyor.

Normalleşme sonrası hareketli zamanlar yaşayan ikinci el araç piyasası, Eylül ayıyla birlikte durgunlaştı. Oto galericiler piyasanın önümüzdeki bir ay içinde canlanacağını düşünüyor. Öte yandan iki ay öncesine kadar ayda 15 araç sattıklarını söyleyen galericiler, şu dönemde ayda 4 araç satabildiklerini belirtiyor.

"BİR AY İÇİNDE PİYASALAR CANLANACAK"

Galerici Remzi Ulusoy, piyasada biraz durgunluk yaşandığını söyleyerek, "ÖTV matrahına gelen indirimden kaynaklı olarak insanlar ikinci el araç fiyatlarının düşeceğini bekledi ancak ikinci el araç piyasasında şu anlık bir düşüş gerçekleşmedi. Şu anda satışlarımız durgun. İki ay öncesine kadar satışlar iyiydi. Normalde bir ay içinde 15 araç satarken şu anda 3-4 tane satabildik. Piyasaların bir ay içinde canlanacağını düşünüyoruz" dedi.

"İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK YOK"

İkinci el araç piyasasında iki ay öncesine kadar bir hareketlilik olduğunu belirten galerici Harun Camcıoğlu ise, "Piyasa biraz durgun devam eder ancak bir ay sonra canlanır diye düşünüyorum. İkinci el araç fiyatları sabit bir şekilde devam ediyor ve bir süre böyle devam eder. Yaz mevsimine doğru fiyatlar artabilir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
yalan haber haber başlığı galericiler iflasın eşiğine geldi 50 ye aldığı aracı 150 ye satamıyorlar türk milleti olarak araç almayın toplu taşıma kullanın
aynen almayin ayda 4 arac bile fazla bunlara indirmeyeceklerse iflas etsinler.
İlk yorum hiç kimse bundan sonra aracını ucuza vermez.dahada artacak.ytd
Yahu kalkan nasıl iner herkez bilir:)) bu ülkede neye indirim geldiki suya bile yüzde yüz zam geldi nerdeyse yani alanın yanına kar kalır gezip tozduğu aldığı fiyatada satsa yine kar.
Geri Dön