FİNANS

Aylık 5 bin TL maaşla çalışacak 50 otobüs şoförü aranıyor ama bulunamıyor

Antalya’da aylık geliri 5 bin TL’ye kadar ulaşan otobüs şoförü aradıklarını ama bulamadıklarını söyleyen Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “İŞKUR üzerinden müracatımızı yaptık, 50 şoför açığımız var diye ama istediğimiz rakama ulaşamadık. Gazetelere ilan verdik yine istediğimiz dönüşü alamadık” dedi.

Antalya’da turizm sezonun açılmasıyla birlikte otobüs şoförlerinin, turizmde çalışmaya başladıklarını bu sebeple de otobüs şoförü kadrolarında 50 tane şoför açığı olduğunu söyleyen Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, 5 bin TL maaş ile şoför aradıklarını ama bir talep göremediklerini belirtti. Arslan, 10-15 kişinin başvuru yaptığını ama yeterli sayıya ulaşamadıklarının altını çizerek İŞKUR üzerinden başvuru yaptıklarını ve gazetelere iş ilanı verdiklerini şoför olmak isteyen adayların başvurularını beklediklerini söyledi.

"MAAŞLAR 5-6 BİN CİVARINA KADAR ÇIKIYOR"

Müracaatların dün itibari ile başladığını belirten Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “Antalya, turizm şehri olduğu için bizimle çalışan birçok şoför yaz aylarında turizme yöneliyor. Bu sebeple araçlarda şoför eksikliği oldu. İŞKUR üzerinden müracaatımızı yaptık, 50 şoför açığımız var diye ama herhangi bir talep gelmedi. Gazetelere ilan verdik yine arayan olmadı. Normalde asgari ücretle şoför çalıştırıyoruz. Çalışma saatlerimiz esnek olduğundan dolayı maaşlar 5 bin- 6 bin civarına çıkıyor. Günlük yevmiye üzerinden hesapladığımızda 180-200 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Araçlarımız ortalama 25 gün civarında çalışıyor. Bunun için müracaatlar dün itibari ile başladı" diye konuştu.

bb1af53c-04ba-408f-b5b6-c87e642db8b0

"ANTALYA'YI BİLİP BİLMEMELERİ ÖNEMLİ DEĞİL"

Şoför olmak isteyen adayların şehri bilmelerinin zorunlu bir şart olmadığını belirten Arslan, “Şoför olmak isteyen adayların öncelikle 12 metre otobüs kullanmış olması tercihimiz. O olmadığı zaman kamyon gibi araçlar kullanmış olan, Antalya’yı bilen veya bilmeyen fark etmez, E sınıfı ehliyeti olan ve SRC ve psikoteknik belgeleri olan bütün şoför esnafımız müracaat edebilir” şeklinde konuştu.

"İNŞALLAH GELİRLER, BİZ BURADAYIZ"

Adayları şoförler odasına beklediğini söyleyen Arslan, “İşe ihtiyacı olan, E sınıfı ehliyeti ve SRC’si olan bütün kardeşlerimizi Antalya Otobüsçüler odasına bekliyorum. İnşallah gelirler, biz buradayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
açızya ondandır
5 000.Tl maaş çok değil.Hele hele turizm sezonunda trafiğin beyni kaynattığı iklim şartlarnda ve ömrü tüketen stres ile düşünüldüğünde kaza riskleri de hesaba katıldığında hayli düşük bile.Hem seertifikalı sürücü olacak,hem müşteriye güzel davranacak,serhoşun ağız kokusu,tehditleri ile boğuşacak kusur bakma amma ÜLKEMİZ TRAFİĞİNDE SÜRÜCÜLER (ADAM GİBİ,İŞİN EHLİ)BULACAKSINIZ VE 5000 TL çok diyeceksin YANLIŞ.10000.Tl maaş desen düşünürüm.35 yıla yakın E sınıfı ve BÜYÜKŞEHİR DENEYİMİ olan,RALLİ YAPMIŞ,2 Üniversite mezunu şöförüm.
@ilhansafa Olur paşam paket de yapayım evde devam eder misin? Adama bak 10 bin tl dedi doktorlar kaç para alacak o zaman? Şu fiziken çalışan insanları zihnen çalışan insanlardan üstün tutan komünist anlayışınızı kenara bırakmadan bir halt olmaz sizden. Adam madende 10 saat çalışıyor öğretmen oturuyor diye öğretmenden üstün tutuyorsunuz madenci hayatıdna kaç kitap okuyor ülkenin gelişmesini sağlayan zihinsel mesleklerdir.
memlekette gazete okuyan mı var. ver ilanı twiter dan başvuruyu gör.
Geri Dön