Dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Dolar/TL gün içerisinde 4,51 seviyesine kadar inmesinin ardından 4,61'in üzerine yükseldi.

Dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Cuma günü 4,60'ın altına inen dolar düşüşünü yeni haftaya da taşıdı. Kur bugün 4,5125 seviyesine kadar gerileyerek 4 haftanın en düşük seviyesini gördü. Ardından 4,61'in üzerine yükseldi.

Uzmanlar, küresel piyasalarda artan risk iştahının pay piyasalarında alımların güçlenmesine, doların ise diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesine neden olduğunu belirtti.

Euro/TL, 5,41 seviyesinin üzerinde işlem görüyor. BIST 100 endeksi ise, yüzde 1,3 yükselişle 100 bin puanın üzerini gördü.

DRAGHİ: ENFLASYON PATİKASINA GÜVEN ARTIYOR

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, yaptığı açıklamada enflasyon patikasına güvenin arttığını belirterek, "Önlemlerimiz enflasyon hedefinde patikaya dönmede önemli rol oynuyor" diye konuştu. Euro/dolar paritesi dört haftanın en yüksek düzeyine çıktı ve 1,18 düzeyine yaklaştı.

Dolar endeksi ise yüzde 0.25 düşüşle 93.75 düzeyine geriledi.

Uzmanlar, yurt içinde bugün açıklanması beklenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinin üyelerinin takip edileceğini, ayrıca çarşamba günü cari işlemler dengesi ve cuma günü piyasalar kapandıktan sonra yayımlanması beklenen kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in Türkiye değerlendirmesinin yatırımcıların odağında olacağını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
KABİNEYİ AÇIKLASA NE OLCAKSA.TÜRKİYE GIRTLAĞINA KADAR BORÇ BATAĞINDA.KABİNEDEN SONRA ZAM YAĞMURUNA HAZIR OLUN.
SEÇİMDEN ÖNCE DOLAR DÜŞECEK DİYENLER DE NE YORUM YAPANLAR VAR NEDE SESİ ÇIKANLAR NE OLDU DÜŞMEDİ Mİ TÜH DİĞER SEÇİME DÜŞER OZAMAN
"bilinen ve piyasa dostu" ne demek arkadaş ! piyasa dostunun dediği olacaksa seçim niye yapıldı ! piyasa dostu kim ?Mehmet şimşek mi! maliye bakanı olduğu gün dolar !.70 tl idi 10 yıldır görevde dolar 5 tl oldu.piyasa dostou olabilir fakat dar gelirlinin dostu değil eğer Erdoğan gene Mehmet şimşek ali babacan naci ağbal ve diğer isimlerle devam edecekse sistem niye değiti
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler