Dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinin açıklanması ardından sert yükselen dolar/TL'de ilk tepki ardından isimlerden çok uygulanacak ekonomi politikaları ve bunlara ilişkin söylemlere odaklanılacak. Güne 4.70 seviyelerinde yatay bir başlangıç yapan dolar/TL, 4.80 seviyelerine yükseldi.

Dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Bugün ABD ve Çin arasında artan ticaret gerilimi ile gelişmekte olan ülke piyasalarının genelinde çıkışlar gözlenirken, yurtiçi piyasada da satış baskısı devam etti.

Gün içerisinde dalgalanan yurtiçi piyasada, satış baskısının gün sonuna doğru daha da arttığı gözlendi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinin açıklanması ardından ekonomi politikalarına ilişkin belirsizliğin de satış olarak kullanıldığı belirtiliyor.

BANKACILIK ENDEKSİNDE KAYIP YÜZDE 8'E ULAŞTI

Dolar/TL 4.70'ten başladığı günde 4.80 seviyesine ulaştı. Euro/TL'de ise 5.65 seviyeleri görüldü.

Dün işlem hacmi rekorunun kırıldığı ve yüzde 3'ün üzerinde kaybın yaşandığı borsada aşağı yönlü seyir bugün de devam etti.

Borsa bankacılık endeksinde yüzde 8'e ulaşan düşüşle birlikte 91.600 seviyelerine doğru geriledi. BIST 100, yüzde 4'ün üzerinde kayıp yaşadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Savurganlığın müsrifliğin önü alınmadıkça bu ekonomi dikiş tutmaz,üretim yok hazıra dağ dayanmaz, hortumlar kesilmeliydi fakat millet izin vermedi, millet dediki bırakın beni hortumlasınlar, yeterki başkaları gelmesin, hırsızlığı vurgunu çok sevdiğimiz,hele hovardalığa maceraya bayıldığımız aşıkardır.
Piyasalar dikta yönetimi sevmez yabancı kaçar Dolar yükselir.
ASLINDA DOLARIN DÜNKİ GÖSTEGESİ 4,85 Dİ.ANCAK MERKEZ DÖVİZ SATTİĞİ İÇİN GÖZE BATMADI.ALBAYRAK GELDİ BÖYLE OLDU ALGISI OLMASIN DİYE DÖVİZ SATTILAR.
Dış mihraklar masalına devam edin siz... Yabancı kişiler üzerinden yatırım yapmaz. Sen hazineyi damadına verip bir nevi saltanat kurarsan olacağı bu olur işte. 2019 sonuna kadar 6-7 liraları bile görebiliriz dolarda
Bankalarda 180 gün ileri vadeli 5,50 den döviz rezervi yapılıyor.Doların son 2 yıllık erazyonunun sonuçlarının piyasalarda oturuşması,menkül-g.menkül değereler arasında taşların yerini bulması nereden baksan 2-3 yılımızı alacak, hatta en geç 2 yıl içinde seçim kapıda, buna hiç bir iktidar dayanamaz.
muharrem incenin verilmiş sadakası varmış.kimler kirlettiyse o temizlesin bu memleketi
Bu günler iyi günlerimiz adam başkan seçildi para musluğunun başınada damat oturdu altta kalanların çanı çıksın ben ne dersem o olur olursa piyasa bitmiştir.
buraya ne yorum yazarsak yazalım boşuna yazdığımızla kalacağız
herşeyin bir vakti var dolarıda bitirecegiz selam duracak liramız önünde birdenbire olmuyor hiçbirşey faiz sistemi mahvediyor herşeyi
@kuzey_3412 ne kullanıyorsunuz
@kuzey_3412 ne çektin sen ya
@kuzey_3412 16 yılın bereketi
ne üretiyoruz satıyoruz ki ateşi düşsün üstüne bir de baştan aşağı herkes yeme peşinde. bunlar daha iyi günlerimiz.
dolar - euro - patates - soğan hep belli devletlerin ve Türkiyedeki iş birlikçilerinin işi.. ama BAŞARAMAYACAKLAR...
e hani herşey düzelmeye başlıcaktı seçimden sonra pilanlarımız var bi tanesini bi açıklaşalarda duysak bi neyi bekliyolar acaba..!
NEYSE ADNAN HOCANIN MALLARINA EL KONULDU, BİRAZ İDARE EDER BİZİ
ülkeyi bu hale germiyanoğulları getirmedi temizlemekte kendi boyunlarının borcu SN İNCE nin verilmiş sadakası varki bu enkazı devr alamadı
Bahaneleri hazır:''Eski sistemin ceremesini çekiyoruz''
hani seçim sonrası dolara sürpriz yapacaktı reiz .Beş kuruşum vardı borsada 3 gündür dibe vurdu sonra da gelin borsaya Türkiye güvenin
ülke uçiyeeahh dış mihrakların oyunu aldanmayın dolarları bozun
bence nasıl ki herkes bizi kıskanıyor tl nin değer kaybında da kıskansın.6 tl bile olsa dış güçlerin oyunu diyen kesimi inandıracak din istismarcıları olduğu sürece bizden bi halt olmaz.artık hazine tam ellerinde 463 milyar dolar borcu bile mumla arayacağız.sonumuz hayır olsun..
Ekonomi ve Hazine artık ''aile içi'' bir mesele haline geldiğine göre, güven sağlanmaz ve dövizin ateşi düşmez.
ateşi söndürecek su kalmadı memlekette elimizle başımıza getirdigimiz yüzünden
DÜŞER DÜŞER BİRAZ DAHA SABREDİN...16 YILDIR İYİ GELDİ DEMEK Kİ.....
@asarpdag Ünlü ekonomi profesörü konuştu.
DÜZELİR, DÜZELİR, 16 YIL DAHA BEKLERİZ, NE OLACAK YANİ...
Dıj guçler
DOLAR 4,84, BORSA %5in ÜZERİNDE KAYIPLA KAPATTI. SALLAMAYIN
@theshes -- e o zaman ne duruyorsun.. tak zilleri oyna.. tam senin istediğin ortam
Almış olduğumuz dış kredileri katma değerli ürüne yatırmaz isek yarın borcun ödeme zamanı gelince piyasada T.L. bozdurarak döviz almak zorunda kalırız. Bu işlem dövizin ateşini yükseltir. Yok efendim dövize dış müdahale olmuş da döviz yükselmiş bunu kimse yemez. Sen almış olduğun kredileri katma değeri yüksek malların üretimine yatırmazsan sonuç bu olur.
Enişteyi başa geçirmenin maliyeti bize paramızı ve bırsamızın yüzde 10 değer kaybetmesine mal oldu. Babacan denilen adamın nesi eksikti.
İlk iş ekonomiyi düzeltmek için adımlar atılmalıydı. Oysa Hakim ve Yargıç olma şartları değiştirildi. Sadece ekonomimizin düzelmesini isteyen bir vatandaşım.. Üretim projeleri hazırlanmalı. Acilen kalkınmalıyız yoksa kötü..
ZUBUK ZADE DEVRI BITINCE ANCA HERSEY GUZEL OLUR
amerika 1945 nukler sılah yaptı 1940 ve 2005 arasında türkiye yönettenler ne yaptı sılah ucak helıkopter fuze ınsansız hava aracı otomobıl hangısını yaptılar bu satten sonra yapmaya kalkarsan dıs gucler bırakmazlar senınle ugrasırlar tabıkı dolar yukselır
REYİZ FAİZİ DÜŞÜRECEKMİŞ YAKINDA...DOLAR 3 GÜNDE 10 TL OLUR...
sabır sabır paniğe gerel yok .Keşke buralarda dursa ona göre herkes hesabını yapsa veya bir anda ne olacaksa olsa herkes işine gücüne baksa .En kötü piyasa belirsiz piyasadır .
MİLLİ DAMADIMIZ TÜM FERASETİYLE BUNUN DA HAKKINDAN GELECEK ????
reiz geldi dolar uçiyahhh
hüloğğğğğ
MİT BU İŞLERİ KURCALAYAN 2 DENE YAHUDİYİ ORTADAN KALDIRSA Bİ DAHA NE DOLAR YÜKSELİR NE FAİZ !!!!
adnan oktara yapılan operasyon bile piyasanın ateş,ini düşürmedi
tayible bu memleketin yürümeyeceğini görecek bu memleket bu günler daha iyi günler bekleyin siz...
Adnan Hocanin kedicikleri dolarin atesinide yukseltti :)
hayal üretmenin sonuçlarını ve cezasını malesef hep beraber ödemek durumundayız tuzu kuru siyasilerin umurundamı
16 senenin memnunuyetini bir keredemi yıkacağız bunun içinde 16 sene gerek
Diğer Haberler