Dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinin açıklanması ardından sert yükselen dolar/TL'de ilk tepki ardından isimlerden çok uygulanacak ekonomi politikaları ve bunlara ilişkin söylemlere odaklanılacak. Güne 4.70 seviyelerinde yatay bir başlangıç yapan dolar/TL, 4.80 seviyelerine yükseldi.

Dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Bugün ABD ve Çin arasında artan ticaret gerilimi ile gelişmekte olan ülke piyasalarının genelinde çıkışlar gözlenirken, yurtiçi piyasada da satış baskısı devam etti.

Gün içerisinde dalgalanan yurtiçi piyasada, satış baskısının gün sonuna doğru daha da arttığı gözlendi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinin açıklanması ardından ekonomi politikalarına ilişkin belirsizliğin de satış olarak kullanıldığı belirtiliyor.

BANKACILIK ENDEKSİNDE KAYIP YÜZDE 8'E ULAŞTI

Dolar/TL 4.70'ten başladığı günde 4.80 seviyesine ulaştı. Euro/TL'de ise 5.65 seviyeleri görüldü.

Dün işlem hacmi rekorunun kırıldığı ve yüzde 3'ün üzerinde kaybın yaşandığı borsada aşağı yönlü seyir bugün de devam etti.

Borsa bankacılık endeksinde yüzde 8'e ulaşan düşüşle birlikte 91.600 seviyelerine doğru geriledi. BIST 100, yüzde 4'ün üzerinde kayıp yaşadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Savurganlığın müsrifliğin önü alınmadıkça bu ekonomi dikiş tutmaz,üretim yok hazıra dağ dayanmaz, hortumlar kesilmeliydi fakat millet izin vermedi, millet dediki bırakın beni hortumlasınlar, yeterki başkaları gelmesin, hırsızlığı vurgunu çok sevdiğimiz,hele hovardalığa maceraya bayıldığımız aşıkardır.
Piyasalar dikta yönetimi sevmez yabancı kaçar Dolar yükselir.
ASLINDA DOLARIN DÜNKİ GÖSTEGESİ 4,85 Dİ.ANCAK MERKEZ DÖVİZ SATTİĞİ İÇİN GÖZE BATMADI.ALBAYRAK GELDİ BÖYLE OLDU ALGISI OLMASIN DİYE DÖVİZ SATTILAR.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler