ABD'nin borcu o sınırı geçti

ABD'de federal borç 20 trilyon dolar seviyesini ilk kez geçti. Hazine, ABD'nin borç sınırını 19,84 trilyon dolar civarında tutmaya uğraşıyordu. ABD'nin bu borcunu kamu kuruluşları ve özel sektör elinde tutuyor.

ABD'nin borcu o sınırı geçti

ABD'de federal hükümetin borcu ilk kez 20 trilyon dolar sınırını aştı. 20 trilyon doların geçilmesiyle Hazine'nin borçlanma limitin de aşılmış oldu. Hazine, Mart ayından bu yana uyguladığı olağan üstü tedbirler ile borçlanma miktarını 19,84 trilyon dolar seviyesinde tutmaya çalışıyordu.

ABD Hazine Bakanlığı verilerine göre federal borç, 8 Aralık'a kadar borçlanmaya imkan veren Kongre kararının Başkan Trump tarafından imzalanmasının ardından Cuma günü 318 milyon dolar artarak 20 trilyon 162,17 milyar dolar seviyesine çıktı.

Bu borcun 5 trilyon 539,5 milyar dolarlık kısmı çeşitli kamu kuruluşlarının elinde ve 14 trilyon 662,66 milyar doları ise özel sektöre.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
nerde bu kredi derecelendirme kurumları hadi sıkıysa ABD nin kredi notu düşürdegörüm sıkar
Allah daha beter etsin.Borçla uğraşmaktan hiçbirşey göremez ol abd
Bunlar bu borcu ödeyemez dolar batar farklı para birimine geçilir herkesin anasını ağlatırlar. Örnek doğu batı almanya birleştiğinde doğu almanyanın parasını saymadıkları gibi....
bıda şu demek dolar artacak
Bu ozel sektor devletten alicaklarini hibe etsinler
FARK etmEz 100 doların abd'ye basım maliyeti 30 cent,zaten piyasadaki doların karşılığı yok abd bastıkça basar istese kime neki?
abd-dünyayı haraca bağladı karşılığı olmayan paraları basıp dünyanın haracını yiyor bunada seyirci kalınıyor dünyanın korkak asalak canbazlarıda seyrediyor ohh ne ala be karşılığı olmayan paraları bas şuan dünyada abd.karşılıksız bastığı doların ne kadar var bilen varmı yok abd.de bilmiyordur neden bilsinki nasılsa karşılığı yok olan paralarla dünya dansı yapıyor dünyada kullanıyor işine öyle veya böyle gelenlerde var allah dünya insanlarının aklı selim düşünmeye davet eylesin
Hızlı tüketen erken ölür...
KENDİ DERDİNİZ BİTTİ ABD NİN BORCUNA KAFA YORUYORSUNUZ
Diğer Haberler