42 ülkeye klimalı tabut ve ceset yakma fırını satıyor

Cenaze hizmetleri üzerine sanayi üretimi yapan Sivaslı iş adamı 42 ülkeye klimalı tabut ve ceset yakma fırını satıyor.

42 ülkeye klimalı tabut ve ceset yakma fırını satıyor

Sivas’ta cenaze hizmetleri üzerine sanayi üretimi yapan bir firma tam 42 ülkeye; klimalı tabut ve ceset yakma fırını başta olmak üzere; cenaze aracı, kadavra havuzu, tekli ve çoklu morg üretip satıyor.

Firma, ceset yakma fırını için yurt içinden ve yurt dışından sipariş alıyor. Yurt dışından gelen yoğun siparişleri karşılamakta ise güçlük çekiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan firma sahibi Volkan Korkmaz faaliyetleri kapsamında özellikle yurt dışından yoğun sipariş aldıklarını ifade edip, “Şuanda 42 ülkeye klimalı tabut gönderiyoruz. Ortadoğu ülkelerinde yoğunlukta olmak üzere Avrupa ülkelerine de gönderiyoruz. En çok satış yaptığımız üç ülke Avusturya, Hollanda ve Almanya. Eskiden mevsimsel şartlara göre satışlarımız farklılık gösteriyordu. Kış aylarında satışlarımız azalmaktaydı. Ancak son yıllarda yılın her ayı morg ihtiyacı yaşandığından klimalı tabut satışlarımız da mevsimsel farklılıklara göre satışlarımızda değişiklik olmuyor. Tekli, çoklu morgların yanı sıra kadavra havuzları ve krematoryum da üretiyoruz” dedi.

YAKILMAK İSTEYEN 3 MİLYON KİŞİ VAR

Korkmaz, ceset yakma fırını (krematoryum) üretiminde dünyada beş Türkiye’de ise tek firma olduklarını belirtip, ilginç görülse de Türkiye’de öldükten sonra yakılmak istediklerini krematoryum inşası için talepte bulunan 3 milyon kişi bulunduğunu söyledi. Korkmaz, “Kadavra havuzları ve krematoryum satışlarında dünyada 5. Türkiye’de ise tek firmayız. Aynı zamanda cenaze nakil aracı ve kurşun geçirmez konteyner hastaneler üretiyoruz. Krematoryum ceset yakma fırını anlamına geliyor. Türkiye’de yoğun bir talep var. Kullanımının önünün açılması için yaklaşık 3 milyon imza toplanıp talepte bulunuldu. Gayri Müslimlerin bu yönde talepleri var. Ateizm derneklerinin de talepleri var. Yurt dışından yoğun talep alıyoruz. Ancak Türkiye’den de talepler var" diye konuştu.İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
ceset yakma aletini yurticinde kime satiyo bunlar arastirilmali !!
@adolfhitlerr şikayet eder rahatsız olur gibi halin var ama adın bu işlerin ustası adamdan geliyor.
dilerim tüm vatan haini domuz enikleride yakılır.
@pirasa6060 adam galmaz melmekette laa..
süper is...
Buna benzer bir firma da Zonguldak Devrek te var bildiğim kadarıyla ve oda uluslasararsı çalışıyor.
@durmus.topal bu yorumu 1 beğenmeyen var konum at istersen yorumunun neyini beğenmemiş anlamadım ..
Yav babacan biri bir iş kurduğunda ALLAH CC bol kazanç nasip etsin denir..fakat sana ne diyeceğimide şaşırdım:):)
SAĞLIK GİBİ BİTMEYECEK Bİ SEKTÖR :) BEN BEGENDİM
Hmmm kesin kesin :)
Bu imalata şaşırmadım. Ne de olsa en çok tabut taşınan ülke durumundayız. Allah yardımcımız olsun.
Bana da bir tane yer ayırt usta 30 yaşındayım, şimdiden alam da enflasyon binmesin.
@atesdinler03 Çok düşüncelisin.Gittikten sonra arkada kalanlara yük olmak istemiyorsun.Umarım aynı hassasiyeti öbür taraf içinde taşıyorsundur.
Merak ediyorum o firmanın patronu dahil çalışanları, bu sektörün ürünlerini üretirken her gün akıllarında ölüm, ceset,, mezarlık gibi kavramları nasıl muhafaza ediyorlar? Bu duygu ve düşünceler sürekli karşılarında gördükleri üretim aşamalarında nasıl strese sokmuyor, bir de iş anında yemek molaları da cabası?
tenekeden bir şeyler üretip satmakta tek rakibimiz çinliler ama tenekeyi üretecek makine ya alman ya amerikan malıdır!
@gicikneo BİLGİSAYAR BAŞINDA OTURUNCAYA KADAR SEN DE MAKİNASINI ÜRET.HERKESE SÖYLEYECEK BİR LAFINIZ VAR MAAŞALLAH.ADAMI TEŞVİK ETSENİZ DE MAKİNASINI DA ÜRETSE NASIL OLUR?
@salih_sucu_1975 Haklısın Devlet zaten teşvik veriyor !! Geçen Sosyal Medyada bir haber okudum; 3 başı kapalı bacımız 1 Milyon TL Ödenek alarak Dönerli Mevlana Semazen Oyuncağı yapmış !!! Destek olunca, hele hele dini araçlar için verilen ödenek bize nasıl Teknolojik bir hizmet olarak geri döndüğünü Bütün Dünya Görsün !!! Bakmayın siz ABD her ne kadar Aya gitmiş olsa bile bizim Bilim ve teknolojimiz daha ileri bir düzeyde olduğunu göreceksiniz !! Yaptıklarımız, ve ürettiklerimizle Dünya bizi kıskanıyor... Yakın zamanda ayda Cami yaparsak kimse şalırmasın..!! :)
Ölümün olmadığı yer mi var?Sinekten yağ çıkarma konusunda çok marifetlisiniz.En basit konuda bile bir yerlere taş atmadan yapamıyorsunuz.Gözlükleri atarak bakabilseniz şu hayata...
Diğer Haberler