Adalet Bakanlığı'na 15 bin sözleşmeli personel alınacak!

Adalet Bakanlığı 2018 yılında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında 15 bin sözleşmeli personel alacak. Başvuru koşulları ile başvurunun ne zaman yapılacağına dair henüz bir açıklama gelmedi.

Adalet Bakanlığı'na 15 bin sözleşmeli personel alınacak!

Adalet Bakanlığı, 2018 yılı içerisinde 15 bin sözleşmeli personeli alınacağını bildirdi. Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığın, 2018 yılında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında 15 bin sözleşmeli personel alacağı belirtildi. İstihdamı sağlanacak olan personellerin Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü taşra ve merkez teşkilatı ve Adli Tıp Kurumu Başkanlığında görevlendirileceği ifade edildi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Bakanlığın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Planlanan istihdam kapsamında infaz ve koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı alanda alım gerçekleştirilecek.” (İHA)

Okuyucu Yorumları 8 yorum
SÖZLEŞMELİ ALIYORLAR. KADROLU MEMUR OLMAYACAK ARTIK
@hsahin2011 seçimi kazanırlarsa kadroluların da ...artık partili memurlar boy gösterecek ...eskiden fetö modaydı şimdi ak gençlik .. bi de her mahallede bi mahalle sorumlusu ilçe sorumlusu belirlemişler torpil referans onay ondan ... eskiden fetö nün abileri imamları neyse şimdi bu mahalle ilçe semt sorunluları da aynı...
@hsahin2011 Aynen öyle
Tayyip gelecek dertler çoğalacak memurlar artık sözleşmeli olacak memleket batacak...Bütün oylar AKP ye...
aynen kadrolu işlerine gelmiyor
Bizde sözleşmeli millet vekili seçelim -Orada sözleşme yok bir kere seçtin mi ömür boyu maaş *Bu kanunları yönetmeliği yasayı tüzüğü insan yapmıyor mu abi Niye kızıyorsunuz ki.. Elin FRANSIZI ALMANı İTALYANI Gelip yapmıyor ya Kime kusur bulucaksın kızacaksın..
Daha son alımları açıklayamadılar 4 aydır milleti mağdur ediyolar. Yeni alımı nasıl becerecekler.
sözleşmeli kadrolu önemli değil bunlar önemli olan 657 dir sözleşmeli personel ile kadrolu arasında fark yok iş güvencesi olarak. lakin sözleşmeliye kadro vermiyorsanız o zaman kıdem verin ben 30 yıl katiplik yapacam işe yeni giren sözleşmeli katip benle aynı maaşı alçak yada kıdem olmadığı için ilerleyemiyoruz 5 sene 10 sene sonra kim yazı işleri müdür olcak ? sözleşmeliye kadro yok ilerleme yok kadrolu alım yok kadroya geçme yok 5 sene sonrayı düşünemiyorum
Diğer Haberler