Adalet Bakanlığı'na 15 bin sözleşmeli personel alınacak!

Adalet Bakanlığı 2018 yılında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında 15 bin sözleşmeli personel alacak. Başvuru koşulları ile başvurunun ne zaman yapılacağına dair henüz bir açıklama gelmedi.

Adalet Bakanlığı'na 15 bin sözleşmeli personel alınacak!

Adalet Bakanlığı, 2018 yılı içerisinde 15 bin sözleşmeli personeli alınacağını bildirdi. Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığın, 2018 yılında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında 15 bin sözleşmeli personel alacağı belirtildi. İstihdamı sağlanacak olan personellerin Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü taşra ve merkez teşkilatı ve Adli Tıp Kurumu Başkanlığında görevlendirileceği ifade edildi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Bakanlığın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Planlanan istihdam kapsamında infaz ve koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı alanda alım gerçekleştirilecek.” (İHA)

Okuyucu Yorumları 8 yorum
SÖZLEŞMELİ ALIYORLAR. KADROLU MEMUR OLMAYACAK ARTIK
@hsahin2011 seçimi kazanırlarsa kadroluların da ...artık partili memurlar boy gösterecek ...eskiden fetö modaydı şimdi ak gençlik .. bi de her mahallede bi mahalle sorumlusu ilçe sorumlusu belirlemişler torpil referans onay ondan ... eskiden fetö nün abileri imamları neyse şimdi bu mahalle ilçe semt sorunluları da aynı...
@hsahin2011 Aynen öyle
Tayyip gelecek dertler çoğalacak memurlar artık sözleşmeli olacak memleket batacak...Bütün oylar AKP ye...
aynen kadrolu işlerine gelmiyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler