FİNANS

Çalışma Bakanı'ndan taşeron düzenlemesinin detayları!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, CNN Türk Ankara bürosunda Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.Taşeron işçilerin kadroya geçişleri nasıl olacak, maaşları ve özlük hakları nasıl olacak? İşte taşeron düzenlemesinde tüm detaylar...

Çalışma Bakanı'ndan taşeron düzenlemesinin detayları!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, CNN Türk'te taşeronlarla ilgili soruları yanıtladı. 
 
Sarıeroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:
 
-Taşeron konusu bütün vatandaşlarmızı ilgilendiren bir konu... Olağanüstü günlerden geçtiğimiz bir dönemde böyle bir adımı atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bana kabine açıklandıktan sonra verdiği ilk görevdi. Yani talimat Cumhurbaşkanımızdan geldi. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza da bu süreç için teşekkür ediyorum. 
 
-Yaptığımız çalışmaların hepsi işçi arkadaşlarımızın lehine olacak düzenlemeler. Taşeronda çalışan kardeşlerimizin beklentilerini biliyorduk. Beklentileri yükseltmemek adına açıklamalarımıza dikkat ettik.
 
-Toplamda 900 bin çalışanımızı ilgilendiriyor. Aileleriyle birlikte 4-5 milyon kişiyi ilgilendiriyor. 
 
-450 bin kişilik Amasız, şartsız çalışanlarımız kadrolu olacak. 
 
-İlk aşamada 450 bin kişiyi tam kadrolu olarak almış olacağız. Bazı rakamları vermek istiyorum. Kamuda şu anda 109 bin işçimiz var. Yaklaşık 4 buçuk kat işçiyi kadroya alıyoruz. Zor bir iş ve bundan sonraki aşaması da zorlu olacak. 
 
-İkinci aşamada belediyede ve il özel idarelerindeki iktisadi teşekkülerde 400 bin kişi istihdam edilecek. Halihazırda bu şekilde çalışan 100 bin işçimiz var. 
 
-Üçüncü aşamada ise geçici ve mevsimlik işçiler var... Buradaki kardeşlerimiz 5 ay çalışıyorlardı. Yeni düzenlemeyle 4 ay 29 gün daha çalışma imkanı sunuyoruz. Yani 9 ay 29 gün çalışmış olacaklar.
 
-Çalışanlarımızın her şeyini düşündük. En ufak bir mağduriyet olmasın, mevcut durumdan geriye gidilmesin diye çalıştık. 
 
"İşçiler mevcut maaşlarıyla kadroya alınacaklar"
 
-Çalışanların kazanmış oldukları kıdemlerini bir kenare koymadık. Yıllık izinler vs. en son çalışmış oldukları şirketlerindeki kıdemleri dikkate alınacak. Maaş konusunda da biz mevcut maaşları ile birlikte geçişlerini sağlıyoruz. Ayrıca kamuya geçen işçilerimizie 52 günlük ilavet hediye ücret de eklenmiş olacak. 
 
-Geçişi sağlanan işçilerin bulundukları yerde çalışacaklar. Tayin hakları olmayacak ve devamlılık esasına göre çalışacaklar. 
 
-Bütçe görüşmelerinin ardından kısa sürede, bir gün içerisinde yasayı çıkarıp, Resmi Gazete'de yayımlanmasını istiyoruz.  
 
-Sonrasında ilgili başvuru süreci ve değerlendirmeler yapılacak. Yaptıkları işler konusunda bir sınavdan geçecekler ve güvenlik araştırmasından geçecekler. Bu rutin bir süreç... Kamuya alınan herkes güvenlik soruşturmasından geçiyordu. Şu anda bunu yapmak zorundayız. 
 
-Emekliliği olan çalışanlar için geçiş mümkün olmayacak. Kanunlarımıza göre kamuda emeklilerin çalışma imkanı yok. 
 
Asgari ücret konusu... 
 
-Bu konuda hassasiyetimiz yüksek. 80 milyonu mağdur etmeyecek çalışmaları kararlı ve titiz bir şekilde yerine getirdik.
-Asgari ücret tespit komisyonu üçlü yapıda. Sağ tarafımda Türk İş sağ tarafımda TİSK vardı. Ortak çalışma kültürü olan bir komisyon bir ifadede bulundum orada da
 
-Asgari ücreti hiçbir zaman populizm malzemesi yapmadık. Emekçinin hak ve hukunu, iş dünyasının rekabet gücünü gözeterek bir açıklamada yaptık. 
Okuyucu Yorumları65 yorum
 • 165 Oy
  KPSS 2017/2 yerleştirme sonuçları açıklandı! 151 bin adaydan 2 bin tanesi kadrolara yerleştirildi! Yüzbinlerce üniversite mezunu işsiz gezerken birçoğu torpille işe girmiş taşeron çalışanlara kadro verilmesi ne derece doğru ?
 • 63 Oy
  @emrepomak ben temizlik işlerinde çalışıyorum .. üniversite mezunu değilim .. sor bakalım hangi üniversiteli gelip çöp arabasında çalışır ??
 • 1 Oy
  @can_kutuk_1986 İşsiz kalınca ne yapsın üniversite mezunu çöp arabasındada çalışır her işide yapar.Geçen gün haberlerde vardı atanamayan iki öğretmen araba yıkamada çalışıyor. Diğer bir konu kadroya atanan taşerona resmi kurumda artık temizlik falan yaptıramazsınız.Aynı kadrodayız arkadaşım masa başında çalışıyorken ben niye temizlik yapayım der çalışmaz.
 • 83 Oy
  Adı kadro sadece açıklamarı okuyun göz boyamacadan başka bişi değil :)
 • 136 Oy
  ilkokul mezunu adam taşerondan kadroya ordan devlete girsin yüksek lisans doktora bitirmiş adam işsiz kpss ile ugrassın ben boyle adaletinizi si....
 • 43 Oy
  @ushaqli İNAN KARDEŞ TAŞERONDA ÇALIŞANLARIN YÜZDE 60 I LİSANS MEZUNUDUR HEM ÇALIŞIP HEM KPSS YE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN İNSANLARDIR SİZLERDE AKŞAMA KADAR TEMİZLİK HİZMETİ VERİRKEN AYNI ZAMANDA DERS ÇALIŞAN BİRİYİM NEDEN HAKİR GÖRDÜNÜZ Kİ İLKOKUL MEZUNU OLSA BİLE SİZİN GİBİ YATMIYORUZ SİZİN KİRLERİNİZİ TUVALETLERİNİZİ TEMİZLİYOR EV GEÇİNDİRİYORUM BENDE İSTERDİM GERÇEK MESLEĞİMİ YAPABİLMEK
 • 12 Oy
  bizim anlamadığımız temizlik adı altında taşeronda çalışıyoruz aynı kurumda kimimiz sekreterlik kimi şoförlük kimimiz kurumda öğretmenlik .kimi röntgende kimi memur gibi çalışıyor kimi asıl işi temizlik yapıyor bu durumlar maaşlar nasıl ayırt edilecek nasıl bir düzenleme yapılacak en çok merak konusu
 • 107 Oy
  boşuna okuttum çocukları birde onca masraf
 • 19 Oy
  @boncuk03435 aynen katılıyorum.
 • 50 Oy
  sadece bir aldatmacadan ibaret çalışma....kamuda önceki çalışan işciler gibi olamayacaklar ...aldatmaca düzmece bir şey bu hükümetin yaptığı, kamunun işçisi değil bunlar rte nin oy işçileri
 • 31 Oy
  aradan taşören firmasını cıkarmak haricinde ne yapacaklar, taşeron işciler boşuna ümitlenmesinler + bir getirisi olmucak aynı maaş aynı haklar olacak diye düşünüyorum, Varsa bir getirisi arkadaşlar aydınlatsınlar bizi
 • 0 Oy
  @oguz_onder_2017 Kamuya alım yaparken güvenlik soruşturması gereği partiye üyeliği var mı diye bakarlar. Kendi partilerinden olmayı taşerona almazlar. Yani sadece kamudaki 400bin işçinin kadroya alınmasının nedeni kendi adamları olması. Belediyedekiler için kadro kelimesi kullanmamışlar. İstihdam edilecekler demiş. Ya zaten istihdam edilen birini neden tekrar istihdam ediyolar ki. Yani belediyelere kadro falan yok. Kendi adamlarına gelince 4/d liler in muhakkak toplu sözleşmeler gereği maaşları artar. 3000-6000 arasında bir yıllık ikramiye yapılacak. Tepki çekmesin diye artmıcak diyolar.
 • 28 Oy
  TAŞERON DEĞİŞİYOR BAŞKA BİRŞEY YOK. OY İÇİN YAPILMAYACAK ŞEY YOK
 • 87 Oy
  BEN KPSS YE HAZIRLANIYORUM YILLARDIR. GECEM GÜNDÜZÜM ALT ÜST OLDU. ONU DA KAZANIRSAM ÖNÜME MÜLAKAT KOYACAKSIN ODA ZATEN ŞÜPHELİ. KADROYA GİDEBİLMEK İÇİN. ŞİMDİ BUNLAR ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK KADROYA GİRECEK. BEN ADALETE ASLA İNANMIYORUM. BU DURUMDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. GÜN GELİR DEVRAN DÖNER ....
 • 20 Oy
  @ali_sundak_1980 KARDEŞ SEN BOŞUNA KPSS.YE ÇALIŞMA OKUDUĞUNU BİLE ANLAMIYORSUN KADRO FELAN YOK LAFTA KADRO SADECE ARACI FİRMAYI ARADAN ÇIKKARTIYORLAR BAŞKA DEĞİŞEN BİŞEY YOK
 • 0 Oy
  @ali_sundak_1980 Kpss yi kazanamadım, atanamadım bunlar boş laflar. Kadro bekleyen insanlar 1600-1700 tl ye çok ağır şartlar altında çalışan işçiler. Kpss yi kazanırsan memur olursun. Memurlar ağır işlerde çalışmaz. Maaşları 3 kat fazla olur. Aradaki farkı bilmiyosan boş konuşuyorsundur. Çok meraklıysan git başvur alsınlar 1600-1700 tl ye gece gündüz çalış. Belediye işçisiyim işlerim ağır bize kadro da gelmedi. Gelse bile maaşım değişmicekti. Memurları da görüyoruz salla başını al maaşını hesabı. Sen yine çalış kazan kpss'ni. Ben kazanamadım işçi oldum.
 • 24 Oy
  Özel sektörde çalışan kölelere ne zaman el atılacak? Tazminat konusunu ne kadar daha rafta kalacak? Patronlara tanınan ayrıcalıklara ne zaman son verilecek? Ayrıca sevgili medya Halkın merak ettiği sorular ne zaman sorulacak?
 • 22 Oy
  Yazıklar olsun size Tekeli telekomu Demirçelik fabrikalarını özeleştirdiniz devlet sigaramı yapar satar devlet kömür mü satar Devletin kaynakları işçilere gidiyor dediniz özeleştirdiniz orada çalışanları 4-c adı altında dağıttınız kimini emekli ettiniz şimdi ne oldu da tekrar kadro heyacanı bastı sizeo zaman zarar eden devlet bugün kar mı ediyor ellerinde kurumlar olmadığı halde.
 • 26 Oy
  2002 de TC.de taşeron işçi sayısı 20000.dir.Şu an ise 950 000 olduğunu resmi ağızlar açıklıyor.Peki bu AKP yıllarında taşeron işçilerin sayısı neden artmıştır.ELCEVAP;RTE'diyorkii;OHAL ilan ettik.Öyle grev yapıyoruz diyerek grev yapamazlar., TAŞERON usulü AKP nin çalışanları peşkeş çekmesidir.Şimdi pisliği kaldıracağız diyerek oy avcılığındalar
 • 13 Oy
  KADRO FELAN YOOOOOKK SADECE LAF CAMBAZLIĞI YAPIYORLAR ARACI ŞİRKETİ ARADAN ÇIKARTIYORLAR YANİ KENDİLERİNE ÇALIŞIYORLAR TAŞERON AYNI MAAŞ AYNI ŞARTLAR İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK KİMSE DELLENMESİN YOK BEN KPSS.YE ÇALIŞIYOM FELAN FİLAN DİYE
 • 4 Oy
  @gkslcs DOĞRU SÖZE NE DENİR.
 • 20 Oy
  Her seçim döneminde yeni haklar kazanarak devam ederler asıl memur gibi olup çıkarlar 10 yıla kadar.
 • 3 Oy
  @monade 10 yıla bile kalmaz en fazla 5 yıl içinde olur. 2008 de belediyelerdeki 250 bin kisiyi kadrolu yaptılar yok maaşları boyle kalacak yok ikramiye alamayacak hepsi fazlasıyla aldi o hakları 5 yıl bile sürmeden.YAZIKLAR OLSUN.
 • 8 Oy
  Maaşı değişmedikten sonra adı değişse ne olacak ki
 • 9 Oy
  kadro ve memuriyet tamamen kaldırılmalı devletin kadroların üretmeyen salla başını al maaşını diye yan gelip yatan üretmeyen enbesil asalak mühendis doldu taştı asğari ücret 1404 tl olduğu bir ülkede memura 4 bin 5 bin maaş vermek çok mantıksız hele ben ünv. mezunuyum diye çalışanlar varya ilk okul mezununun bile yapacagı işe unv. mezunu alıyorlar sorsam ben unv. mezunuyum ** sanki bir halt üretiyorlar
 • 9 Oy
  Hastane gişelerindekilerin havasından geçilmiyor milleti azarlıyorlardı şimdi de döverler herhalde.
 • 53 Oy
  Sınavla alsaydınız nolurdu ?
 • 4 Oy
  @duygusuz_2005 sınavdan yüksek alıp atanamamak daha çok koyar salla :D
 • 0 Oy
  @duygusuz_2005 çoğu okuma yazmayı dahi zor biliyor sınavda ne yapabilecek bunlar.
 • 4 Oy
  2018 YILI ASGARİ ÜCRETİ NET 1540 TL OLACAK
 • 10 Oy
  BEN BİR ŞEY ANLAMADIM. ANLAYAN VARSA ANLATSIN.. İlk aşamada 450 bin diyor. İkinci aşama ne zaman olacak? İlk aşamada girenlere eden güvenlik soruşturması ve sınav yok. Emekli olup çalışanlar ne olacak? Emekli olup engelli çalışanlar ne olacak? Birde her şeyi düşündük diyor.
 • 3 Oy
  bu düzenlemenin oy için yapıldığı belli ama unutmasınlar getirisinden çok daha zararı olacak bundan eminim belki kamuya geçenler oy verir ama diğer bir kesim varki bu adaletsiz uygulamadan dolayı tepki olsun diye akp ye oy vermezler.kamuya geçmek bukadar kolay olmamalı.asgari ücretle özel sektörde çalışanın suçu ne.
 • 29 Oy
  memura % 4 zammı bile zor verirler işçileri her şartta kayırırlar . kamuda bizmi abuk subuk sınavlardan geçip zar zor memur oluyoruz onlar mı .. göstermelik bunlar göstermeliiiikk .. bizde isteriz işçilerimizin güzel şartlarda çalışmasını ama bu zamlarla memurun eriyen maaşını düşünmeyen devletin göz boyamasından başka bişey değil bu ... belediyelerdeki kadrolaşmaya karşıyım , yok o kadar kolay kadro , gitsin maden işçilerimizin haklarını yemeyip daha iyi şartlarda daha yüksek maaşla kadrolu çalışmalarını sağlasınlar ... göstermelik eylemlerle milletin gözünü boyamalarına karşıyım .
 • 2 Oy
  @estimates Çalıştığım kamu kurumundaki memur 4000 tl maaş alıyor. Ben taşeronum 1600 tl alıyorum. Memur doğru düzgün iş yapmıyor gezinip duruyor. Ben ise taşeron olduğumdan hep eziliyorum ondan 20 kat fazla ve ağır iş yapıyorum. Sen de çıkıp burda memur eziliyor işçi kayrılıyor diyosun. Oku biraz haberleri maaş değişmicek diyor. Ne kadar boş ve gereksiz konuşuyorsunuz.
 • 0 Oy
  @efsaneromeo @efsaneromeo , birincisi memur 4000 maaş almaz , sen önce bulunduğun yerin bir araştırmasını yap . 4000 alan , en aşşağı 10 senelik 2 yıllık teknisyendir yada şube müdürüdür bi b. bilmeden boş boş konuşan sensin . memur olmak kolaysa git işini bırak kpss ye çalış sen benim memur olana kadar neler çektiğimi biliyormusun 200 tl ye günde 9 saat çalışırdık biz , 6 sene işsiz gezdim ben , 700 sayfalık kpss kitaplarına çalıştım memurluk öncesi , bana burdan genç yaşınla bilip bilmeden ahkam kesme kolaysa sen memur ol .ikincisi memur yatmaz sen gel bir muhasebe maaş yapanları gör önce
 • 3 Oy
  Bir şey farketmeyecek ki, 4C'den 4B'ye geçmiş olacaklar. Yani kadrolu ama yine sözleşmeli. Hemde maaş iyileştirmesi olmadan, asgari ücretle çalışan yine asgari ücretle kadroya geçmiş olacak. Kadro dediysek de sözleşmeli tabi daha önce bahsettiğim gibi. Bu düzenlemenin taşeron çalışanları için doğuracağı tek iyileştirme kıdem tazminatının korunması konusunda devlet güvencesi olması belki. Onun dışında herhangi bir ekstra hakka kavuşmayacaklar.
 • 4 Oy
  özel sektör 450 bin kişiye daha bakacak.
 • 4 Oy
  haksızlık bu, adam torpille işe girmiş, belki de vasıfsız. sonrada bunlara kadro veriyorsunuz, bunlara kadro verirken neye göre işe alınıyor, ben bunların işe girmesine karşı değilim, sadece okumuş, yüksek öğrenim yapmış kültürlü insanlar işsiz, bence bu iş senin adamın, benim adamım muhabbetine dönüşecektir. yeterki hakkı olana hakkını versinler. yanlış anlaşılmasın hakkı olan, işin ehli olanlar kadroya alınsın. eğitim önemli değil.
 • 4 Oy
  @monamiks kardeş zaten kadro alan vasıflı elemanlar değil. TEMİZLİK-TEKNİK-GÜVENLİK işçileri sen ne sanıyorsun ?
 • 4 Oy
  buna sevinen akpli var mıdır sizce ?
 • 2 Oy
  017/2 KPSS tercih sonuçları, 6 Aralık 2017 tarihi itibariyle açıklandı. ÖSYM'nin yayımladığı sayısal verilere göre, 2038 kadronun yer aldığı, 2017/2 KPSS tercihlerine sadece 151 bin aday başvurdu. Oysaki, 2 bin 641 kadronun yer aldığı 2017/1 KPSS tercih işlemlerine 339 bin, 2051 kadronun yer aldığı 2016/2 KPSS tercih işlemlerine ise 1 milyon 862 aday başvuru yapmıştı. 2016/2 KPSS tercih işlemlerine başvurunun az olmasının, ilk tercihlerde, başvuru ücreti alınmamasından kaynaklanıyor. Bu veriler, açılan az sayıda kadro ve başvuru ücreti nedeniyle, KPSS'ye giren 5 milyon 800 adayın, umutsuz
 • 4 Oy
  taşeron işçiler kadroya alınıyorsa mağdur olacak firma yetkilileri de kadroya alınması gerekmez mi?
 • 1 Oy
  bu işler sendıkalarla beraber cözülür öyle emırvakıyle hiç bişey olmaz görecez bakacaz nasıl cuvallayacanız
 • 1 Oy
  Köle pazarından köle alıp gelsen ona barınacak yer vermesi, yedirmesi, giydirmesi Asgari ücreti geçer valla
 • 3 Oy
  Buğün taşeron sorununu çözdük diyerek müjde verenler sorunu kendi yaratanlarla aynı kişiler o işçiler güvenpart ta havuzun içinde 4c ve taşerona hayır diyorlarken az sopa yemediler kimi taşeronlaştırıldı kimi de işinden oldu buğün ise düşük bir ücretle kağıt üstünde kadro veriliyor.
 • 3 Oy
  okumak okutmak meslek için değil adam olmak içindir. fakat siz işe girmek için okumuşsunuz yada okutmuşsunuz bu arada adamlık unutulmuş
 • 5 Oy
  Taşaron işcilerini kadroyu al üniversiteye bitiren genç açıkta beklesin,aldığınız taşaron işcileri bir bakın bakalım ilkokulu dahi kara zorla bitirmiş okur yazarlığı eh şöyle böyle,bunların yaptığı işe bir bakın hele ne yapıyorlar akşama kadar oturuyorlar çünkü vasıflı birileri değil,bunlardan güzel oy alırsınız haaaaaaaaaaaaa.aman hepsini geçirin.
 • 2 Oy
  belediye şirketlerinde kamu şirketlerinde hali hazırda çalışan personele kadro yok mu o şirkette çalışan taşeron işçisine kadro verip kendi bünyenizde aynı şartlarda çalıştırdıklarınıza kadro vermeycekmisiniz...
 • 0 Oy
  on yıl kpss sınavlarına girdim sonunda genel alımlarla yerleştim. özel güvenlik temizlikçi vb. taşeron elemanları bu yılın başından beri yüksek hakem kurulu kararları altında olagan üstü maaş aldılar.öyleki geçmişe dönük son üç yılın paralarını bile aldılar.birazdaha okuyup ilk okul mezunu olsaymısım. bir sürü emek hırsızlık ve kamuda kaos çıkarmaktır bunun adı.aylarca aldıkları maaşlar memur maaşlarını aştı. şimdi sözde dinlemiyorlar. tepemize çıktılar nasıl olsa torpille girmişler iş kapısında beklememişler. eyvallah .hesap verebileceginiz işler yapın ortalığı çöplüge cevirdiniz.temizlekzor
 • 2 Oy
  sayın bakanımız: DEDİKİ :BUGÜN BU SABAH İTİBARİYLE,KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ BUNDAN SONRA KADROLU işçi olacaktır dedi. Yalnız Belediye de taşeronda çalışanlara tahmini 12 madde sundu 7.ci maddesinde der ki : Taşeron kadro işe girme tarihi 1 kasım 2015 den önce ve halen çalışıyor olmasıdır.2016-2017 de işe giren belediye deki diğer insanlara günah değil mi Sayın BAKANIMIZIN VE SENDİKALARIN YAPACAĞI ÇALIŞMALARDA kAMUDA ÇALIŞAN kardeşlerimizin bu gün bu sabah itibariyle olan konuşmasını İNŞALLAH BELEDİYELERDEKİ TAŞERON KADRODA' DA DEĞERLENDİRMELERİNİ DİLEYİP SAYGILAR SUNARIZ
 • 0 Oy
  @servet_tenzile daha 12 maddeyi millet vekilleri görmedi meclise gittiği zaman görecek duyacaklar.. haber sitelerinde görüğünüz herşeye inanmayın lütfen.. onlar olmasını istediği tahmin ettiği 12 madde sayıyorlar.. ayrıca 1 kasım 2015 den önce işe girmiş olmak şartı olsa 850 bin değil en fazla 600 bin işçi alırlar..
 • 1 Oy
  Yalnızca kendi partilerine oy verenleri kadroya alıyorlar. Belediye işçileri bir şirketten diğer şirkete atıyorlar. Çok ayıp ettiler, cumhurbaşkanı sadece akplilerin cumhurbaşkanı, bakanlar da sadece akpnin bakanları değil herkesin bakanı olmalı.
 • 0 Oy
  @efsaneromeo belediyeden hiç kimse akp ye oy vermedi mi saçmalamışsın.. ikincisi kimin hangi partiye oy verdiğini kimse bilmez herkes aynı kağıda mühür basıyo.. sene 1980lerde kalmışsın sen
 • 3 Oy
  Bende kamudayım bordro yapanlar bilir KIDEM yazan kısım vardır devlet sadece bunu üstlenecek yine taşeron şirketler üzerinden bordro yapılacak ve maaş ödenecek. KIDEM kısmını ödemek demek; TAŞERON değiştiğinde işçinin izin hakları sıfırlanıyordu artık devlette olduğu için izin ve yasal hakları ile tazminat hakları devlette birikecek. YIL kaybı olmayacak. OLAY BU.
 • 11 Oy
  Usta öğreticiler ne olacak?
 • 125 Oy
  asgari ücretten fazla maaş vermeyin yahu kadroya geçen el ense yatıyor kardeşim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın