Erdoğan'dan flaş faiz ve kur mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faiz ve kurla ilgili önemli mesajlar verdi. Dolar ve faizde düşüşlerin kısa süre içinde görüleceğini söyledi.

 Erdoğan'dan flaş faiz ve kur mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü ve KKTC ziyaretleri sırasında gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dolarda düşüşün kısa sürede görüleceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri bu işi tırmandırmaya çalışsa da, bunun düştüğünü göreceksiniz. Bu kadar emin konuşuyorum. Yeminden sonra devir teslim başladı. Hazine ve Maliye Bakanımız elbette ne gerekiyorsa yapacaktır. Burada birçok enstrümanlarımız var. Önümüzdeki süreçte inanıyorum ki faizin de düştüğünü göreceğiz. Ben eminim, sadece devlet bankalarımız değil, özel bankalarımız da gerektiğinde taşın altına eline koyacaktır. Yüksek faiz, istihdamda düşüşü de beraberinde getirebiliyor. Yatırımcılar, gerçek girişimcilerin, yatırımlarını geliştirmeleri, istihdamlarını artırmaları, elbette kendilerine imkan sunulmasıyla mümkündür. Bu işi sadece devlet bankalarının sırtına yükleyemeyiz" diye konuştu.

Erdoğan, Albayrak'ın finans sektöründe teorik ve pratik deneyimi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide yabancı basına göre hareket edilemeyeceğini vurguladı.

Erdoğan, bakan yardımcıların sayısını artırabileceğini belirterek, "Gerekli görürsem ikinci isim atarım" değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay'ın Milli Savunma Bakanlığına bağlanabileceğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
Hazineyi de damada bağladılar. Sefasını sürün bakalım. Artık hernistediğiniz oldu. hesap soran da yok. Ne bu dolar düşer ne faizler iner. Seçimden önce dış güçler diyordunuz, seçimden sonra düşcek diyordunuz. Halâ aynı. Olan yine biz gariplere oluyor.
ALLAHına kurban senin bitir şu doları inşallah.
dolarlari bozdurun dolarlari????????????
bence sayın başkan yorum yapmayın yorum yapınca tavan yapıyır döviz
Akparti'yi hep destekledim ama Berat Albayrak konusunda yanlış yaptı, kimse güvenmiyor, onun yerine bir sürü adam vardı, iki günde çöktü piyasalar
Bu kadar dış borç varken dolar hiç düşer mi? Çok yakındır doların 5 liraya çıkması. Arjantinden daha kötü durumu düşücez az kaldı.
Boş konuşüp doları daha fazla yukseltme.Bir an once İMF ile anlaşmanın yolunu ara.Rahmetli ECEVİT E soylemedigini bırakmamıştın.Ama 2002 den beri onun aldıgı onlemler sayesin de krallıgını sürdürdün.Etme bulma dunyası.
@topaltilki.89 aynen
Dolar düşecek dedi 5’e dayandı :) sen agzini acma cakma reis :)
1-) bazı insanlar dış sermaye sahiplerinin hükümeti düşürmek için dövizi yükselttiğini sanıyor, ilgisi yok, sadece yatırımlarını başka ülkelere kaydırıyorlar, özel olarak Türkiyede hükümeti devirelim diye düşünmüyor kimse ama siyaseten istismara müsait olduğu için sürekli bu algı içerde yayılıyor hükümetçe. Dövizin yükselmesinin ana sebebi kontrolsüz borçlanma ve verilen cari ve ticaret açıklarıdır.
Esnaflık yapıyorduk sayenizde evde oturuyoruz bittik Bankaların kucağına oturduk sayeniz de borçlar var sabah kalktımı yaylalar türküsünü söyleyip ......
Reis doğru söylüyorsun kısa süreliğine düşüyor.Fakat uzun süre yükseliyor. Artık bu kurların lafla düşmediği hele Maliye bakanlığına B. Albayrak'ın gelmesiyle şu an ki durum ortada.Oyum 2002 yılından beri size oldu.Fakat itiraf etmek gerekir ki sizden ya da hükümet kaynaklı son iki yılda ekonomiyi son 10 yılda eğitimi 2002'den beri de tarım ve hayvancılığı ülkenin büyümesine endeksli geliştiremediniz.Şimdiye kadar doğrularınıza doğru deyip yukarıda yazdıklarımın da arkasında olan biri olarak dik duruşumuz olsun fakat kur ve faizi çözemez iseniz yakında sanayi eğilmek zorunda kalacak.
zamanında birileri 2 lirayı,3 lirayı görmez demişti, 5 lirayı gördü????
bi konuşmazssanız düşecek
Bak şimdi inandım!!
alıştık sayın başkanım, dolarin 4.5lira seviyelerinde olmasına her şeye zam sonuçta devammm zama devammm
eeeee inşallah güveniyoruz sana
Bu şahıs ne zaman konuşsa dolar fırlıyor
2023 ü mü bekliyon reyiz.el atıyodun hani?
Sürekli aynı şeyi söyleyip durunca düşüyor mu sanki. Boş konuşuyorsunuz boş.
inşaallah güvenşyoruz sana reis 24 haziranda gereğini yaparak tüm küffara karşı öücadelede yanındayız ölümüne
Bu demeçten sonra dolar 12 kuruş birden artarak rekor kırdı.
Sayın Başkan siz ne zaman böyle demeçler verseniz yön her zaman ülkenin alehine oluyor malesef o yüzden anladım ki en az 1-2 sene bu ülkenin vay haline..
Nie Amerikaya en son şeker fabrikalarını peşkeş çektiniz simdi nereyi çekeceksiniz bu gun NATO ile yeni sözleşme imzaladınız hayirdir
Konuştu, borsa %5 düştü, dolar 4.81 oldu.
madem bu iş bukadar kolay faizi de dolarıda yükselten ler var biliyosun neden engellemedin peki her güc elinde astıgıbn astık kestigin kestik bir dakkada karar verip uyguluyosunuz neden bu adamları bitirmediniz eger gücünüz yetmiyosa gine yetmiyecek boşa konuşuyosun ozaman
yav he he
başkanım sıfırla şu faizi ne olacaksa olsun görelim,kimler batacak kimler çıkacak,80 milyon mu rahat edecek,yoksa 50 kişimi batacak.bu milleti soymalarına müsaade etme başkanım.defolup gitsinler borsadan da ülkeden de,kim nayini kaçırıyorsa kaçırsın,bu ülkeyi böyle zamanlarda zora sokanı bir daha faydalanmak için ülkeye sokma başkanım.
görüldü. borsa çöktü dolar şahlandı.
kendin çalıyon kendin oynuyon paşam faiz lobisinin işleridir bütün dünya sana düşman ya biz ölmüşüz acımızdan sürünmüşüz işsiz kalmışız paramız 5 ayda develüasyona uğramış ne mühim aman senin koltuğun sallanmasın sana zeval gelmesin
demekkı yakında dolar fırlayacak
Böyle dediyse gömülün dolara gençler.
acilen düş dolar dede tepetaklak olsun yettı artık
2- Türkiye yüksek katma değerli sanayi yapısına geçemediği için sürekli dış açık veriyor, ihracatı artıyor ama ithalatı daha fazla artıyor, ülkeyi yönetenler halen daha bu işin farkına varamadılar, iyi kötü devlet elindeki fabrikalarda kapatılıp satılınca tamamen dış bağımlı olan bu ülkede artık hiç bir tedbir dikiş tutmaz, 16 sene aralıksız yöneten hükümetin bu saatten sonra tedbir alıp dövizi faizi düşüreceğine inanmak için saf olmak gerekli. Hükümetin yaptığı sürekli gerilim üretip kendi koltuklarını sağlamda tutmaktan ibaret. Herkes kendi derdine yanmalıdır.
inşallah. sana güveniyoruz başkan bunuda aşacağız.
İŞTE GÖRÜYORSUNUZ 4,8 TL GÖRÜYORSUNUZ.
Düşecek diye söylenip te yeter ki düşse.ahhh.Üretim şart......
Yarın Dolar 5 TL olur Faiz % 20 olur.
Bay Erdoğan herkesi seçmeni gibi düşünmeyen, yorum yapamayan,eleştirmeyen,körü körüne biat eden sanıyor.
Hiç birşey yapamazsın. Bunlar koyun değiller.
2 tl olduğunda da aynısını soylemıstı. Sımdı dolar 5 tl. Ne soyluyorsa tersini anlayın.
ben zaten lira kullanıyorum doları olan düşünsün
Diğer Haberler