Erdoğan müjdeyi verdi: Elektrik faturası desteği, kredi kartı borç yapılandırması ve 350 bin esnafa kredi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda peş peşe müjde üstüne müjde açıkladı. Elektrik faturaları ile kredi kartlarında yeni bir uygulamaya gidileceğini belirtti. Bununla beraber Halkbank'tan 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandırılacak. 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana çıkartılacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda peş peşe güzel haberler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw/saat elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda 2,5 milyon üzeri hanede 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak. Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza, Ziraat Bankası aracılığıyla, kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Hangi banka olursa olsun, Buradan alınan krediyle borçlar kapanacak. Aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek. Halkbank, esnaf ve sanatkarların işletme giderleri karşılamak üzere 22 milyar liralık kredi kullandıracak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında şu açıklamaları yaptı:

Bir dizi müjdeyi daha paylaşmak istiyorum.

16 yıllık AK Parti iktidarlarının en önemli özelliği sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirmesidir. Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlarımızın aylık 150 kilovatsaate kadar olan elektrik tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Yaklaşık 2.5 milyonun üstündeki hanede her ay ortalama 80 TL’lik borcunu devlet ödeyecek.

KART BORÇLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza da mevcut borçlarını daha kolay ödemeleri için imkan sağlıyoruz. Kredi kartını ödemekte güçlük çekenler için Ziraat Bankası aracılığıyla kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Sonra çok uygun şartlarda aylık gelirine uygun şekilde ödeyecek.

350 BİN ESNAFA KREDİ DESTEĞİ

Halkbank esnaf ve sanatkarların ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019'da 350,000 esnafa 22 milyar TL'lik kredi kullandıracak.

Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran işyerleri için 3 puan desteği 5 puana çıkartıyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 135 yorum
Bu güne kadar kaçak elektrik kullanan vatandaşların elektriğini dürüst vatandaşlar olarak ödüyorduk, bundan sonrasında ilave olarak 2,5 milyon hanenin de 150Kw lık kısmını biz ödeyeceğiz anlaşılan, buradan çıkan sonuç bu ülkede dürüst vatandaş isen bütün kazıkları yemeye mahkumsun.
Seçim geldi mi kese falan kalmıyor ortada
sen benim paramı bana sormadan oy için kime dağıtıyorsun bay recep
@jomba sana niye soracak verdiğin parayı hayrına vermiyorsun vergi olarak veriyorsun.. bu ülkenin hizmetinden yararlanırken iyi dimi
Sıkı maliye politikası deliniyor. Seçim rüşvetler bu halkın başına iş açar. Dolar yükselir zaten gelmeyen yatırımcı iyice uzaklaşırr
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler