TESK: Akaryakıt fiyatlarında indirim bekliyoruz

TESK Genel Başkanı Palandöken, benzin ve motorin fiyatlarında indirim beklediklerini açıkladı.

TESK: Akaryakıt fiyatlarında indirim bekliyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'ndan (TESK) akaryakıt fiyatlarında indirim talebi geldi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'ndan önce 3,83 liraya kadar ulaşan dolar kurunun 3,76 liraya kadar gerilediğini belirtti.

Doların yanı sıra Brent petrolün uluslararası varil fiyatının da 73 dolardan 68-69 dolara kadar düştüğüne değinen Palandöken, finans uzmanlarının Brent petrolün varil fiyatıyla dolar kurundaki düşüşün süreceği yönündeki değerlendirmelerine dikkati çekti.

Palandöken, benzin ve motorin grubunda yapılan indirim oranında fiyatların aşağı çekilmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak, "Önümüzdeki günlerde benzin ve motorin fiyatlarında indirim yapılmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Son 6 aydır enflasyon oranlarındaki artışta en büyük paylardan birinin ulaştırma grubundaki fiyat artışları olduğunu belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon oranı beklentisini yüzde 7'den yüzde 7,9'a yükseltti. Akaryakıtın fiyatının artması demek, tüm mal ve hizmetlerin fiyatının yükselmesi demektir. Dolayısıyla enflasyon oranlarında kalıcı bir düşüş sağlanıncaya kadar benzin ve motorinin vergisi 10 puan azaltılmalıdır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
sadece gülüyorum; akaryakıt fiyatları 2-2,5 tl ye gerilemedikten sonra kimse indirim yaptık demesin..! hükümet isterse bunu öyle bir yapar ki ÖTV ile KDV eşitlensin bakın görün o akaryakıt 2-2.5 tl den nasıl satılıyor. ayrıca hükümet akaryakıta zam yapacağına akaryakıt üzerindeki vergiyi düşürsün. bu da ucuz akaryakıt satmanın bir başka yolu. yeter ki istesinler.ama bu hükümetin isteği her daim milletin anasını öpmek..!
Adamlar hergün harekatı bahane edip millete veriyorlar gazı bu gazda benzin 10 tl olsa kimsenin sesi çıkmaz yüzde yetmişi vergi olan patrol kalan yüzde otuzu düşse ne olur düşmezse ne olur petrolün varili 150 dolardı benzin 5 tl idi petrol 60 dolara düştü benzin altı lira bu millet olduğu sürece bu adamlar bizi sever durmak yok yolmaya devam nasılsa aday çok geçir babam geçir
Nİ HA HA HAAA Nİ HA HAHAAAA AWCUNU YALARSIN DAYIIIII !! BURDA DEVLET VAR ! VE DE DEVLETİN GÖRÜŞÜ VAHŞİ KAPİTALİZM DİR İNDİRİM VE BEDAVA BU DEVLETİN LUGATINDA YOKK !
bu gelen büyük bindirimin indirimidir.
pompala yavrum pompala ucuzlatmaya biz aliskin değiliz cikarma icinden
BEKLENTİLER ANCAK LAFTA KALIR.. HERGÜN TVDE ÇIKIP ABD; SURİYEYE CEPHANE YOLLADI DİYEREK MİLLETİN AKLINI BU ŞEKİLDE ÇEVİRİYORLAR.. DİĞER TARAFTAN NERDESE EKMEK BİLE $DOLAR$ ÜZERİNDEN SATILACAK.. Bİ ARA ALMANYAYLA SORUN VAR GİBİ DEDİKODULAR ÇIKTI AMA MERCEDESTENDE GERİ KALMADILAR.. YA MİLLET GÖZÜNÜ AÇAR; YADA CEPTEKİ SON KURUŞUNUZ BİLE KOLTUKÇULARIN MEZE PARASI OLUR...
akp bindirim sever indirim değil.
döviz yada brent yukarı yönlü olsa gece saat 00:00 olmadan fiyat artışını hissettirirler. Aşağı yönlü olunca neyi beklerler?
akaryakıt %40 aşağıya inmeli sürekli zamlar bizi paranoya yaptı halkın sinir sistemi bozuldu devlet sürekli zam peşinde indirim göremiyoruz halkın derdini bilmeyen devlet olur mu
Zavallı esnafın sırtından göbek şişiren palandöken ve benzeri başkanlar...Yağcı yalaka yerel başkanlarla yeyip içip sefa sürün.Elebetki mahşerde hesabı sorulur...
Diğer Haberler