Cumhurbaşkanı, Varlık Fonu Başkanı oldu

Varlık Fonu'nun yapısında değişikliğe gidildi. Buna göre, Cumhurbaşkanı, Varlık Fonu'nun Başkanı oldu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise Varlık Fonu Başkanvekili oldu.

Varlık Fonu'nun yapısında değişikliğe gidilen Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Varlık Fonu Başkanı olurken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise Varlık Fonu Başkanvekilliğine getirildi.

Yönetim Kurulu Üyeliklerine de Selim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Rifat Hisarcıklıoğlu, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez atandı. Genel Müdürlüğe ise Zafer Sönmez atandı.

Resmi Gazete'de 'Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar' başlığı ile yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Varlık Fonu'nun yapısında değişikliğe gidildi.

3 maddelik değişik şöyle:

Madde 1: Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararın 13'üncü maddesinin ikinci fırkası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanıdır. Yönetim kurulu üyelerinden birisi Cumhurbaşkanınca başkan vekili olarak görevlendirilebilir. Yönetim kurulu üyeleri ve genel müdür ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde aranan şartları taşır"

Madde 2: Bu karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3: Bu karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

varlıkfasa

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 110 yorum
çok güzel tüm varlık emin ellerde
@elifce_1 parayla ilgili ne varsa başında başgan var...olmadı damat var..
Vah Türkiye'm vah, ne hallere düştün.
Saltanat geri geldi..
jöleli küsmesin sonra
Neyapacaklarini şaşırdılar ALLAH YARDIMCIMIZ olsun
Oy verenler! nasıl, memnun musunuz hayatınızdan. Çok güzel değil mi!
musluğun başına geçtiler.para aile dışına çıkmayacak
Şaşırdık mu.. Hayır.. Türkiye Cumhuriyeti devleti aile şirketine döndü
YE KÜRKÜM YE!!!
Artık daha rahat satarsınız.satacak birşey kalmadı gerçi
halkbank vakıfbank şimdide sırada varlık fonu hadi hayırlısı hayırlı işler
ne diyelim biz bunu hakettik
işte padişah işte sadrazam...! bitiyoruz hünkaarım bitiyooruzzz....!
ne güzel ülke ne isterse oluyor .
SATACAK ŞEY KALDIMI ? NE FONU Kİ BU ?
Azerbaycanda'da tüm şirket, tüm ülke aliyev ailesinin kontrolünde. Halk açlıkla boğuşurken aile saraylarda yaşıyor. Bu gidişat Azerbaycana döneceğimizi gösteriyor.
bilali yapsaydınız.işsiz geziyor.
Olay bitmiştir.Sevinin Rizeliler,Trabzonlular,Giresun ve Ordulular Müjde Yeni komşularınız Araplar gelebilir.Hayırlı olsun
Ekonomide elde ettiği üstün başarı sonucu olması gereken buydu. Vekâletende olsa tebrik ediyorum Berat Bey’i ve bu kararı alan Sayın Cumhurbaşkanı’mızı. Doların ve Euronun 3 TL ye sabitlendiği bugünlerde bu haberi almak çok umut verici.
nerede para var başında DAMAT VAR.....bu DAMAT ta ne cevhermişşşşşşşşş...!!!!!!!!
Kümese tilkiyi bekçi yapmışlar.
ÜLKEMİZİN EN İYİ SİYASETÇİSİ, İLAHİYATÇISI, EKONOMİSTİ VE YÖNETİCİSİ BAŞKANIMIZ SEN ÇOK YAŞA. DAMAT SEN DE YAŞA. SİZ OLMASANIZ NE YAPARIZ..
oh kayın peder damat bütün fonların hazinenin yani para ile ilgili hangi kurum varsa başına geçtiler, bu başkanlık sisteminde liyakata dayalı hiç bir iş yapılmıyor çünkü işi bilen yapılan yanlışlara karşı çıktıkları için mehmet şimşekte oluğu gibi çünkü sn erdoğan kendi fikirlerine karşı muhalefet edene tahammülü yok ve netice piyasalara güven sıfır yabancı yatırımcı güvenmediği için özellikle ab ülkelerindeki yatırımcı yatırım yapmıyor tek umudumuz göstermelik arap sermayesine kaldı, örneğin sn albayrak konuşuyor ama piyasalar rahatlamıyor çünkü inandırıcılığı yok kimse inanmıyor.
DEMEKKİ ÜLKENİN BAŞKANI OLMAK YETMİYORMUŞ. YAKINDA HER ŞEYİN BAŞKANI BEN OLAYIM DİYECEK. CHP NİN DE MHP NİN DE BİLMEM NERENİNDE, TÜM BAŞKANLAR BEN OLURSAM ÜLKE DÜZELİR DİYECEK.
Bu kadarına da pes. Kayın peder ve damat demek ki ülkenin kaynaklarını istedikleri gibi yönetecekler. Bilmeyenlere varlık fonundaki kurumlar, hiç bir şekilde denetlenemiyor. Ama 10 sene sonra araştırılıp ortaya çıkar birbir.
akraba şirketi gibi olmuş,eskilerden bir laf vardı varlığım Türk varlığına armağan olsun,o gerçek oldu şimdi.
yediniz bitirdiniz doymadınız
ne guzel dunya aile sirketi oldu ulke
Vay anam vay!
şaşırdık mı bence hayır padişahım çok yaşa
bunlar güZelim ülkemizi kendilerine parsellediler paylaşıyorlar
GÜNAYDIN TROLCÜKLER!!! HADİ BAKALIM BUNA DA NASIL BİR KULP TAKACAKSINIZ? SAKIN HA DİKKAT EDİN KUL HAKKINA GİRİYOR,SONRA ALTINDAN KALKAMAZSINIZ! İLAHİ ADALET YAKANIZI BIRAKMAZ! SÖYLEMEDİ DEMEYİN!
en güvenli ailede :))))))
hadi yin gâri
Şaşırdık mı? Hayır...
Aile hukumdarligi
Ülkenin tapusunu da üzerinize verelim mi ?
HAY MAŞALLAH, ALLAH VERDİKÇE VERİYOR :)
vay be hazine arazilerinin sahipleri mi değişiyor?
yazık ülke resmen bunlara kaldı ! ülke gidiyor bir yana doğru sonumuz kötü
Diğer Haberler