Turizmde rekor beklentisi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı "Antalya'da yılın ilk üç aylık döneminde turist sayısındaki artış yüzde 30'un üzerinde. Böyle giderse turizmde tüm zamanların rekorunu kıracağız." dedi.

Turizmde rekor beklentisi

Yabancılara satılan konut sayısının da artmaya devam ettiğini aktaran Çetin, yabancılara konut satışında Türkiye ve İstanbul'da yüzde 28, Antalya'da ise yüzde 55 artış görüldüğünü dile getirdi.

Yapısal sorunlara rağmen, bu yıl turizm sezonuna çok iyi başladıklarını vurgulayan Çetin, "Yılın ilk üç aylık döneminde turist sayısındaki artış yüzde 30'un üzerinde. Böyle giderse turizmde tüm zamanların rekorunu kıracağız."dedi.

"Odalar denetim gücüne sahip olsa Çiftlik Bank olayı olmazdı"

Çiftlik Bank olayının hem kolay yoldan para kazanma hırsına hem de denetim sorununa işaret ettiğini vurgulayan Çetin, şöyle konuştu:

"Odalar denetim gücüne sahip olsa Çiftlik Bank olayı olmazdı. Bakanlığımız ticaretin kurallarının belirlenmesi ve dürüst ticaretin desteklenmesi için mutlaka yeniden düzenleme yapmalı. Ayrıca basının da bu tür olayları daha detaylı araştırması, sorgulaması gerekir. Vatandaşı bilgilendirmek, önce kamunun, sonra bizim ve ayrıca basının da görevidir. Sistemimizde bir boşluk olduğu açık." AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Gelen turist sayısındaki artışı söylüyorsunuz da, otel fiyatlarının dibe vurduğunu ayrıca eskiden 1 turistin bıraktığı dövizi şimdi 3-4 turistin bıraktığını neden söylemiyorsunuz? Gelen turist sayısının artması marifet değil gelin bakın antalyada esnaf iflas noktasında gece dükkan boşaltıp kaçan kaçana siftahsız günler geçiriyor siz hala gelen turist sayısından bahsediyorsunuz :))
@manavgat_city sizden mümkünse özellikle yerli türüstleri kazıklamyı bırakın ve kesinlikle yabancı turustide kandırmayı bırakın siz derken antalya esnafının hepsi değil tabiki
sayın başkan bende gördüm turizmin yükseldiğini maşşallah her gün kapımız çalınıyor ekmek parası isteyen dini kitaplar satan sakatlara malullere bağış isteyen sokakta dilenen peçete satan sarıklı entarili değnekli millet deli diye kenara çekiliyor yobazlar antalyayı istila etmişler önce bunları temizleyin
nolacak yani bu sene mana biraz daha fazla para çuvalı yüklü uçaklar mı gidecek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler