Yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 24 artış

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısının nisanda yüzde 24 arttığını bildirdi.

Yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 24 artış

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Ersoy, nisan ayı turizm verilerine ilişkin bilgileri paylaştı.

Türkiye'nin yabancı ziyaretçi sayısının, nisanda yüzde 24 arttığını belirten Bakan Ersoy, en fazla ziyaretçinin, yüzde 48 ile Almanya'dan geldiğini vurguladı.

Bakan Ersoy, "Türkiye geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yakaladığı ivmeyi Rus ve İngiliz ziyaretçi artışlarıyla sürdürüyor. Türkiye'yi nisan ayında en çok ziyaret eden Almanları, ikinci sırada yüzde 34 artışla Ruslar, üçüncü sırada yüzde 31 artışla İngilizler izliyor." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Türkiye dünya üzerinde bir tek şeyden para kazanabilir o da turizm dir. üretim yok ihracat yok. elindekinin değerini iyi bileceksin. dünyanın hiç bir yerinde olmayan güzellikler var turizm ülke politikası haline getirilmeli en az 100-150 milyar dolar kazanabilir.
@bluemagic59 DÖRT MEVSİMİMİZ VAR TARIM ÜLKESİYİZ DENİZLERLE CEVRİLİ BALIK ÜLKESİYİZ HAYVANCILIK ÜLKESİYİZ AMA ÜRETİM YOK ÖNCE ÜRETİM YAPIM DIŞ ÜLKELERE BAĞIMLILIĞIMIZ BİTMELİ TURİZM DE ZATEN VAR KALKINIRIZ AMA TEK TURIZMLE ASLA KALKILINAMAZ.
Bir de türk halkının yüzde kaçı yurt dısına tatile gidebiliyor onu acıklayın
çünkü yabancıya artık Ülke sudan ucuz tl yi pul ettinizde ondan adamlar neredeyse bedava tatile koşarak geliyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler