FİNANS

Balıkçılar dikkat: Balıkların boyu denetleniyor!

Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı İlçe Müdürlüklerinde oluşturulan denetim ekipleri, balık tezgahlarını kontrol ederek balıkların boylarını ölçtü.

Balıkçılar dikkat: Balıkların boyu denetleniyor!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde balık tezgahları kontrol edilerek, balıkların yasal avlanabilir boy ölçülerine yönelik denetimler gerçekleştirildi.

BALIK BOYLARI ÖLÇÜLÜYOR

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde balık tezgahları kontrol edilerek, balıkların yasal avlanabilir boy ölçülerine yönelik denetimler gerçekleştirildi. Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı İlçe Müdürlüklerinde oluşturulan denetim ekipleri tarafından çeşitli denetimler gerçekleştiriliyor.

Çorlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Çorlu'da su ürünlerine yönelik denetimler yaptı. Ekipler tarafından semt pazarlarında kurulan balık satış yerlerinde, satışı yapılan balıkların boyları ölçüldü. Balık satışı yapan pazarcılara, balıkların yasal avlanabilir boy ölçülerine dikkat edilmesi konusunda çeşitli bilgilendirmeler yapıldı.

İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Aklınız başınıza yeni geliyor ama nafile, çoğu balığın nesli tükenmek üzere, satanı değil tutanı denetleyin !!!
bu işi esas istanbulda yapmaları lazım. hamsiler 5-6 cm .balıkçıyı ikaz ettiğindeyse her şeye bir cevapları var. hamsi avı uzun bir süre kesinlikle yasaklanmalı. denizlerde hamsi kalmadı
bir kış denetim olmadı sezon bitince denetliyorlarmış
Geri Dön