FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: EYT'de ilk maaşlar için AK Parti'den tarih geldi! "En geç" diyerek duyurdu, geri sayım başladı

Son dakika haberi: Milyonlarca vatandaşın çözülmesini beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düğümü 2022'nin son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı düzenlemeyle çözülmüştü. Düzenlemenin önümüzdeki haftaya Meclis'e sunulması beklenirken EYT'liler maaşlarının ne zaman yatacağını merak etmeye başladı. Konuyla ilgili AK Parti'den gelen açıklamada tarih verildi.

Son dakika: EYT'de ilk maaşlar için AK Parti'den tarih geldi! "En geç" diyerek duyurdu, geri sayım başladı

Son dakika haberi: Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile ilgili merak edilen soru işaretleri gün geçtikçe birer birer yanıtlarını bulmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacak" açıklamasıyla duyurduğu düzenlemenin Meclis'e gelmesine sayılı günler kaldı. Düzenlemeden yararlanacak EYT'liler ise maaşlarının yatacağı gün için geri sayımı başlattı. Peki, EYT'lilerin ilk maaşları ne zaman yatacak? İşte konuyla ilgili gelen son açıklamadan detaylar...

ŞUBAT ORTASINI İŞARET ETTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, EYT düzenlemesindeki takvimle ilgili Kanal 7'de katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu.

acdsa

TBMM'nin gündeminin çok yoğun devam ettiğini belirten Turan şunları söyledi:

"Pazartesi Plan ve Bütçe Komisyonu var. Özellikle memur maaşları, emekli maaşları. Salı günü Genel Kurul kabul ederse, 15 Ocak'a kadar hayata geçmesini istiyoruz. Bu dönemde sözleşmeli personelin kadroya alınması var. Çok teknik konular bunlar. Bakanlıktaki arkadaşlarımız çok yoğun çalışıyor. O komisyondan geçecek. Sonra da EYT ile çalışmalarımız olacak. Şubatın ortalarına kadar geçmesini umut ediyorum. En geç mart ayında maaşlar yatacak diye düşünüyorum."

SEÇİM AÇIKLAMASI: MAYIS ORTASINDA OLABİLİR

Öte yandan Turan'ın açıklamalarında dikkat çeken bir diğer konu da seçim takvimiydi. "Bu saatten sonra yapılan seçim erken olmaz" diyen Turan şöyle konuştu:

Biz hala 18 Haziran'ı istiyoruz ancak anayasa hem Meclis'e hem Cumhurbaşkanlığı makamına yetki veriyor. Mevsim, imkanlar, bayram, sınav tüm şartlara uygun bir tarih belirlenebilir. 16 Haziran'da okullar kapanıyor, millet tatile gidecek. Biz 18'ini istiyoruz ama 18'i uygun değilse başka bir tarihe revize edilir. Hac var, okulların kapanması var, bayram var. Hangi tarih uygunsa Cumhurbaşkanımız karar verebilir. Cumhurbaşkanımıza seçimlerin gözden geçirilmesini istiyoruz. Biz Cumhurbaşkanı kararı ile seçim tarihinin yenilenmesini istiyoruz. Mart başında Cumhurbaşkanımız karar alırsa mayısın ortasında seçim olabilir. Erken seçim talebimiz yok, 18 Haziran'a en yakın tarihi istiyoruz.


Canlı Borsa

En Çok Aranan Haberler