Dev şirket o ülkeden de çekildi!

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflasını açıklanmasının ardından Hollanda'daki iştiraki olan Thomas Cook Hollanda da iflas etti.

Dev şirket o ülkeden de çekildi!

Thomas Cook Hollanda tarafından yapılan yazılı açıklamada, şirketin Amsterdam Mahkemesine istifasını sunduğu ve bunun kabul edildiği belirtildi.

Açıklamada, Thomas Cook Hollanda'nın bireysel veya Avrupa'daki diğer Thomas Cook şirketleri ile devam etmesi için görüşmeler yapıldığı ve bunun kısa vadede mümkün olmadığı için iflasın kaçınılmaz olduğu ifade edildi.

200 ÇALIŞAN İSTİFA BAŞVURUSU YAPTI

Thomas Cook Hollanda'nın 200 çalışanı için toplu istifa başvurusu yapıldığı bilgisi de paylaşıldı.

İngiliz Sivil Havacılık Kurumu, dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un kurtarma görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ticari faaliyetlerine son verildiğini açıklamış, gelişmenin ardından Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkeden 150 bini aşkın İngiliz vatandaşının geri getirilmesi için operasyon başlatılmıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
demek ki neymiş..kriz tüm dünyada varmış..kriz tellalları,şom ağızlı yıkım müteahhitlerine duyurulur
Ay aman laf demesinler akpene
@hinterlandtime kriz tüm dünyada yok , kötü yönetilmekten bir şirket battı ülke değil.Cahil
Demek ki neymis.. kriz tum kotu yonetilen ve degisime ayak uydurmayan firmalarda ve hatta ulkelerde varmis, elalemin batisini kendi pisligini ortmeye kullanan simsarlara duyurulur
arkadaş bu akp sempatizanlığı nedir anlamadım. tepedekiler para içinde yüzüyor yandaşlarıda parasını kazanıyor onları anladık. ama size be oluyor? cebinize paramı koyuyorlar? Aynı sözlerim tüm fanatik diğer partililerede. takım tutar gibi parti tutuyorsunuz. Allah hidayet versin sizlere.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler