Kuzey Kore krizi Jeff Bezos'un servetinden 2 milyar doları götürdü

Amazon'un patronu Jeff Bezos, Kuzey Kore krizinin piyasalarda yarattığı dalgalanmayla 2 milyar dolar kaybetti

Kuzey Kore krizi Jeff Bezos'un servetinden 2 milyar doları götürdü

Perşembe günü küresel piyasalarda yaşanan satış dalgası, dünyanın en zengin 500 insanının servetinden 42,7 milyar doları silerken, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos sıralamadaki sırasını kaybetti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın füze denemeleri yapan Kuzey Kore ile ilgili sözlerinin ardından ABD hisse senedi piyasalarında yaşanan gerilemeden sonra, Amazon hisselerinin yüzde 2,6 kayıp yaşayarak 956,92 dolara gelmesiyle Bezos'un serveti 2 milyar dolar azaldı.

Bezos 82,2 milyar dolarlık servetiyle, Zara'nın kurucusu Amancio Ortega'nın 600 milyon dolar gerisinde kalarak Bloomberg Milyarderler sıralamasında 3. sırada yer aldı.

Trump'ın Kuzey Kore çıkışından sonra piyasalardaki en büyük kaybı teknoloji sektöründe iş yapan milyarderler yaşadı. Bloomberg'in endeksine göre en büyük 10 kayıptan 7'si bu alanda girişimleri olan iş insanlarının oldu. Net Ease Yönetim Kurulu Başkanı Lei Ding, en büyük ikinci kaybı yaşayan milyarder oldu. Ding'in serveti 1,8 milyar dolarlık kayıpla 16,8'e indi. Ding'i 1,6 milyar dolarlık kayıpla Facebook kurucusu Mark Zuckerberg takip etti. Zuckerberg'in serveti 71,2 milyar dolara geriledi.

Bloomberg Milyarderler sıralamasında 90 milyar dolarlık serveti ile Bill Gates yer alıyor. Jeff Bezos, geçen günlerde hisselerinin gün içi değerinin yükselmesi sonrasında ilk sıraya yükselmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
oha napcak bundan sonra acaba perişan olmuştur
tüh adam aç kalacak hemen yardım edelim...
zenginler düşünsün benim zaten yok zaten yok
savaş çıksa tümden fuckir kalacak demek
Diğer Haberler