2014'te kimin maaşı ne kadar olacak?

Memur maaşları toplu sözleşme görüşmelerinde oransal artış yerine taban aylığında yapılan artış, doğrudan emekli aylıklarına yansıyacak.

2014'te kimin maaşı ne kadar olacak?

Memur maaşlarında 2014 yılında taban aylığında artış şeklinde yapılan brüt 175 liradan sosyal güvenlik primi ve vergi kesintisi yapıldıktan sonra net 125 lira kalacak ve tüm kamu çalışanlarının maaşı 125 lira artacak. 2014 yılında enflasyon oranı ne olursa olsun ayrıca bir fark ödenmeyecek. 2015 yılında ise yüzde 3+3 artışa ilave olarak 6’şar aylık dönemde enflasyon yüzde 3’ü aşarsa, enflasyon farkı ödenecek. Taban aylığına yapılan artış hem çalışan memurların gelecekteki emekli aylıklarına yansıyacak hem de mevcut emeklilerin aylıklarında iyileştirme sağlayacak. Brüt 175 liralık artış emekli aylıklarına net 155 lira olarak yansıyacak.

Memurlara sağlanan diğer bazı haklar da şöyle olacak: I Büyük kentlerde çalışan memurlara servis uygulaması, yeni toplu sözleşmeyle merkez birimlerde yeniden başlayacak. I Kamu hastanelerinde acil servis, ameliyathane ve diyalizde çalışanlara nöbet ücreti uygulaması başlayacak. I Okullarda müdür ve baş muavinler için 6 saat derse girme zorunluluğu 2 saate indirilecek. İsterlerse gönüllü olarak 6 saate kadar derse girebilecekler.(HABERTURK)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Ben 1/4 BBİR ÖĞRETMENİM. TEMMUZ MAAŞINI 2469 GÖSTEREN UZMANA ( ! ) SORUYORUM BU 2469 TL MAAŞI HANGİ ÖĞRETMENE VERİYORLAR.
ben de 2/3 lisans mezunu hemşireyim maaşım 1617 TL HERHALDE LİSTE TÜRKİYEDEKİ ÇALIŞAN MEMURLARIN DEĞİL
gerçekten bu maaşı versinler temmuzdaki haliyle ben razıyım 2469 tl ye
asgari ücretliyi göremedim ya yazmaya söylemeye utanıyolar herhalde savaşta lazım oluruzya unutmayın bizi
Öğretmen maaşı ne kadar çokmuş diğerlerine göre dimi. Çok alıyoz biz çok. İndirsinler. :((
EN DÜŞÜK MEMUR AYLIĞI İLE EN YÜKSEK MEMUR AYLIĞI ARASINDA OCAK 2014 DEN İTİBAREN 3,6 KAT MAAŞ FARKI OLACAK İKEN En düşük emekli memur aylığı ile en yüksek emekli memur aylığı arasında 4,1 kat fark olacaktır EMEKLİ OLDUKTAN SONRA SONRA FARK DÜŞÜK DERECELİ MEMURLAR ALEYHİNE EMEKLİ AYLIĞI BAĞLANMAKTADIR 3,6 ORANIN EMEKLİLİKTE DE KORUNMASI İÇİN EN DÜŞÜK EMEKLİ MEMUR MAAŞI 1273 TL DEN 1467 TL YE YÜKSELTİLMELİDİR (YA DA EMEKLİ BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARININ MAAŞI 5283 TL DEN 4582 TL YE İNDİRİLMELİDİR (43 yıl önce 1980 YILINDA fark ne kadardı? YILLAR GEÇTİKÇE FARK SÜREKLİ AÇILMIŞTIR)
MÜSTEŞAR EMEKLİ OLDUĞUNDA EMEKLİ OLMADAN ÖNCE ALMAKTA OLDUĞU MAAŞIN AYLIK MAAŞININ YÜZDE KAÇI EMEKLİ MAAŞI ALIYORSA MEMURLARA DA AYNI ORAN UYGULANMALIDIR BÜROKRATLAR EMEKLİ OLDUĞUNDA EMEKLİ MAAŞLARINDA FAZLA BİR AZALMA OLMAZKEN MEMURLAR EMEKLİ OLDUĞUNDA NEREDEYSE EMEKLİ MAAŞLARI YARI YARIYA AZALMAKTADIR BU HAKSIZ ADİL OLMAYAN ADALETSİZ UYGULAMA MEMUR EMEKLİLERİ ALEYHİNEDİR
bir ülkede askari gecime zam yapılmazmı adam gibi 770 m a istanbulda nasıl geçinsin millet ortalık psikopat dolu refah düzeyi sıfır insafınıza tükürem
neyse bu hükümet sadece öğretmene çalışıyor.diğerlerininde oyu var.bunu sandıkta gösterirler ak partiye.adeletsiz ve yalan partisi.
vah memurum vah.
Öğretmenlerin hepsi 1/4'ünde mi çalışıyor. Benim haberim yokta. yoksa hükümet utancından yazamıyor mu 9/1 öğretmen maaşını.
Ben 33 yılını doldurmuş yıllardan beri 1/4 den maaş almaktayım. Kasım ayı maaşım net olarak 2245,00 TL. Nasıl oluyor da 2469,00 TL görünüyor. Benim haberim olmadan maaşımdan kesinti mi var acaba? Aile yardımı yok, evli 3 çocuklu. Sanki rakamları biraz abartıyorlar sanıyorum. İsmail Eryılmaz
Diğer Haberler