Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelediği fabrikada sona doğru

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelesini verdiği, uluslararası spor markasının Ağrı'da üretim yapacağı fabrikanın inşaatında sona gelindi.

İşsizlik oranı göz önüne alınarak Ağrı Valiliğince kentte hayata geçirilen Ağrı Tekstilkent, 3 fabrikayla başladığı üretimde yeni taleplerle yurt dışına açılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 25 Mart'ta Ağrı'da düzenlediği mitingde müjdesini verdiği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı 50 bin metrekarelik alana kurulan fabrika, ağustos ayı sonu itibariyle firmaya teslim edilecek.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tekstilkent'in son dönemde firmalardan büyük rağbet gördüğünü söyledi.

Uluslararası spor malzemeleri üreten firmanın fabrikasının bu tesisler arasında olmasının kent için önemine değinen Elban, şöyle konuştu:

"Fabrikada inşaat çalışması hızla ilerliyor ve bitme aşamasına doğru gidiyoruz. Allah kısmet ederse ağustos ayının sonuna doğru fabrikayı bitirip üretici firmaya teslim edeceğiz. Dolayısıyla bu da bizim 3. etabımız olacak ve ilaveyle birlikte 4. etabımıza da başlamış oluyoruz. Ancak 4. etabın büyük bir bölümüyle ilgili yeni talepler var. İnşallah yeni taleplere uygun olarak da yeni fabrika binaları yapacağız. Dolayısıyla mevcut 1. ve 2. etaba ilave yapacağımız etapla birlikte 4 bini aşkın vatandaşımız orada iş sahibi olacak. Uluslararası spor firması için yaptığımız yer de devreye girince yaklaşık 9-10 bin kişi buralarda çalışmış olacak. Bu bahsettiğimiz sayılara 2 yıl içinde ulaşacağız."

Uluslararası spor markası için üretim yapacak firmanın da personel eğitim sürecine gireceğini vurgulayan Elban, "Firma personel yetiştirmek için hazırlıkları bitirdi. Bugünlerde ilk personellerini almaya başlayacak. 150 kişilik personelle başlayacaklar ve 2 yıl içerisinde alacakları sayılarla birlikte kişi sayısı 5 bine ulaşacak. Gümrüğümüzün de tekstil ve ihtisas gümrüğü olmasıyla ilgili resmi süreci başlattık. Ağrı sadece tekstille değil, inşallah daha sonra başka ürünlerin üretildiği bir şehir haline gelecek." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
fabrika haberleri hiç reyting yapmıyor insanlar önemsemiyor takip etmiyor. sonra da memlekette fabrika yooooh diye nara atıyorlar. biri araştırsa acaba son 20 yılda kaç fabrika açılmış memlekette şok olur.
Cem yılmaz kadar olmasanda komik bebesin.
nankorlere hizmet etmiyeceksin
5 m suriyeli... milyonlarca afgan pakistanli banglades vs vs vs... asgari ucret 2.020 tl yoksulluk si iri 2.700 tl... vs vs vs... la bi git bebe
@atakan.kdr açılan fabrikanın afrikadaki köle çocukların çalıştırıldığı fabrikalardan farkı yok ama satılan fabrikalara bakıyorsun uçak traktör tank paleti zırhı yapan fabrikalar satılmış... burada 25 liraya üretilen ayakkabıyı 500 liraya dışarda satacaklar, günde bin-2bin ayakkabı üretip kimsayallara maruz kalacak orada çalışanlar ve çalışanlar hasta olunca devlet hiç bir destek vermeyecek. anca asgari ücrete köle fabrikası.
istanbul ağrı arası metro yapta gidek çalışak reis
@atakan.kdr dayı hüküket yapmıyor bunu marka yatırım yapıyor en fazla devlet vergi almaz istihdam yapıyor diye sonra işçilerin sigortasını öder sonra maaşını öder firmaya calışırız komple. fabrika kapatan hükümet fabrika fln açmaz beyini yanına alda öyle konuş
avrupanın bıraktığı işleri insan sağlığını tehdit eden tüm fabrikalari Turkiyeye getirip fabrika diye yutturuyorsunuz. Almanyanin ürettiği cam malzeme ve benzer ürünlerin boyasının ülkemizde fason olarak yapıldığını, adamlar akıllı insanlarına zarar veecek işleri bizim gibi 3. dunya ülkelerine pasliyorlar biz de sanıyoruz ki fabrika kuracaklar. Sen çip fabrikasi, medikal ürün fabrikasi, teknoloji ureten fabrikalar kur bunları değil
adamlar bu urunleri zaten endonezyada malezyada uretiyorlar sen teknoloji üretecek fabrika kur burda fason adı altında amelelik yapma
Fabrikayi reismi açıyor sandın :))))) allah akıl fikir versin sana.Yahu elinin altında telefon aç bir araştır bakalım bu işler nasıl yürüyor,yürütülüyor!
Siz araştırdıysanız sayı verin şok olalım, aman dikkat edin sayı sizi şok etmesin!
kesin suriyelileri işe alırlar
çine döndü ülke iyice... Ucuza iş gücü... Fakir iyice fakir zengin iyice zengin. Adam avrupada 1700€'ya çalıştırdığı vasıfsız işçiyi Türkiye'de 310€'ya çalıştırıyor...
avrupada kira en ucuz 800 euro her ay araba vergisi 200 euro trafikte kornaya. basma veya başka bir HATA 500 euro alış veriş haftalık en az 250 euro daha sayayımmı yeter bence bu kadar yoksa batarsın
maaşının yarısını da devlet ödüyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler