İstanbul'un yeni vapur hattı hizmete başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indirmesi beklenen İstinye – Çubuklu arabalı vapur hattının deneme seferleri 21 Mart Salı gününden itibaren başlayacak.

İstanbul'un yeni vapur hattı hizmete başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlayacak İstinye – Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete alıyor. Asya-Avrupa geçişlerini 8 dakikaya indirecek hattın deneme seferleri yarından itibaren (21 Mart Salı) başlıyor.

İlk etapta iki arabalı vapur ile hizmet verecek hatta, yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Yeni hat sayesinde günde 5.000 aracın köprü trafiğinden çekilmesi planlanıyor. Bu sayede, zaman ve yakıtta önemli ölçüde tasarruf sağlanırken, karbondioksit salınımında da azalma gerçekleştireceği tahmin ediliyor.

Aşiyan ve Erguvan isimli arabalı vapurlar, dalgasız ve yumuşak yanaşma özelliğinde tasarlandı. Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu kapasiteliyken, Erguvan Gemisi 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Canım Çubuklu da mahvetmek için trafik zaten Arap saçı şimdi daha çıkılmaz olacak Çubuklu İÇİN konuşuruz
yenikapı avcılar yenikapı silivri hattıda açılsın
Alt yapıyı hazırlamadan yapılan saçma işler. Çubukluda araba kuyruğu için yer mi var? A.hisarına kadar sahil trafiği kilit demek bu...
geçiş ücreti nedir?
Hiç bir işe yaramaz çubuklu ve istinyeyi bitirir
Diğer Haberler