Konut alacaklar dikkat! Yeni teşvikler yolda

İlk kez konut alacaklara yeni teşvikler yolda. Buna göre; konut hesabına daha fazla devlet katkısı verilecek, bu birikimlerden daha düşük stopaj alınacak ve ev alımlarında düşük tapu harcı tahsil edilecek.

Konut alacaklar dikkat! Yeni teşvikler yolda

Hükümet, konut hesabı uygulamasını daha etkin hale getirmek için çalışma başlattı. Buna göre vatandaşın ilk konutuna "2018 model" destek verilecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Konut hesabı uygulamasını daha etkin hale getirmek amacıyla sistemi yeniden dizayn ediyoruz. İlk kez konut sahibi olacak vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlayacak yeni düzenleme üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Şimşek, "Yeni model kapsamında daha fazla devlet katkısı verilmesi planlanıyor. Konut hesabı birikimlerinden daha düşük stopaj ve ev alımlarında düşük tapu harcı tahsili düşünülüyor" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
ulan öyle diyosunuz da konudu almaya giderken devir işlem vergileri 3bin civari tutuyor. siz bunu kaldırın önce. sonra konuşun. ulan kullandığım internetten bile vergi alıyorsun. vergi manyağı yaptınız bizi. ben de mi gidip yakayım kendimi meclis önünde. psikolojimizi bozdunuz resmen.
Ülke konut rantına bağlı ayakta durduğu için bu sektör batmamalı, vergilerimizi rantçılara verin ki arkadaşlar lüx hayatına devam etsin!
İnsanlar evine götürecek bir ekmeği bile kredi kartıyla almaya başlamış siz insanlara ev almaktan bahsediyorsunuz. Şaka gibisiniz. Eskiden kepçeyle götürüp, kaşıkla vermek tabiri vardı. Şimdi sizler kepçeyle götürüyorsunuz halkda ağzını açmış kepçeden düşecek olab bir damlanın peşinde. Herkes hak edildiği şekilde yönetilir. Sizin suçunuz yok.
sanki beleş veriyorsunuz gaza getirip kredi verdiginiz geri odeme yapamayan ailerinde ocağini batiriyorsunuz
Kendi akrabaları ve çevresine verileceği için vatandaşı ilgilendirmeyen durum.
VATANDAŞIN ANASINI AGLATTINIZ TABİ KONUT SATIŞLARIDA DÜŞTÜ NEDEN KONUT KREDİSİ FAİZİ EN AZ % 1.15 DEMİR ÇİMENTO % 30 ZAMLANDI EN BASİT EVLER ALLAHTAN KORKMAYANLAR TARAFINDAN 200 MİLYARDAN AŞAĞI SATILMIYOR.EE PİYASA KİLİTLENDİ ASGARİ ÜCRETLİ KREDİ ÇEKSE 100.000 ÖDECEK 1600 BUNUN 80 BİNİ FAİZ DEVLET TE TAPUDA Bİ TOKAT ATACAK 6 İLE 8 BİN ARASI EMLAKÇISI BANKA KOMİSYONU IVIRI ZIVIRI Bİ 10 BİNDE ORDAN MASRAF AL SANA EV 2 KATI MALİYETLİ HAYIRLI İŞLER...
10bınlira verıyor iş sanıyorlar
asgari ücretle çalışan veya düşük gelirle sürünmeye mahkum edilmiş halkımız sakın elinizdeki parayı betona gömmeyin hele ki bankaya hiçç yanaşmayın ! 100 binlik ev size 200 bine denk gelir yani 2 eviniz olacakken 1 ev için ömür boyu çalışırsınız ! sistemin sırtınızdan beslenmesine izin vermeyin bi evin maliyeti 50 - 80 bin arasında değişiyor 200 - 300 bin byılmayın
biliyormuydunuz.., çağdaşlık denilen sömürge sistemini bize postalayan avrupa ülkelerine 90 yıldır ödediğimiz faizle herbir vatandaşımıza birer daire alınabiliyor.
Diğer Haberler