Sahibinden'e rekabet soruşturması başlatıldı

Rekabet Kurulu, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma başlattı.

Sahibinden'e rekabet soruşturması başlatıldı

Rekabet Kurulunca, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılması kararlaştırıldı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ'nin online otomotiv ilanları pazarında sahip olduğu hakim durumunu aşırı fiyat uygulayarak kötüye kullandığı iddiasıyla yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgelerle yapılan tespitleri değerlendiren Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, online otomotiv ilanları alanındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik şirket hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Kurul, bu soruşturmanın, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti AŞ hakkında daha önceden açılan soruşturmayla birleştirilmesini de kararlaştırdı.

Rekabet Kurulunca, şirketin faaliyet gösterdiği alandaki hakim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiasıyla da soruşturma açılmıştı. AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Emlak alanındada aynı sıkıntılar malesef ki var..!
@ekutlu76 basit bir emlak firması olarak 200 adet ilanlık paket için 48.000 TL yıllık ücret ödüyorum. her yıl bir araba parası alıyorlar.
Gerek iş yerlerini ziyaretimde gerek tanıdıklarımı ziyarete gittiğimde; bilgisyarlarında, laptoplarında sürekli bu sitenin olduğunu görüyorum. Herkes birşeyler satıyor ya da satın almak için bu sitede arıyor.
otomobil alım satımı yapıyoruz geçen yıl 100 adetlik pakete 1445 tl öderken bu yılki fiatı 3811 tl ye çıkardılar ve bizde üyeliğimizi kapattık böyle fahiş bir zammı olur devletin müdahale etmesi gerekir hala soruşturma yapıyorlar neyin soruşturmasını yapıyorsunuz belgeler ortada
Diğer Haberler