SGK'ya borcu olanlara müjde! Taksitle ödenebilecek

SGK’ya olan yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş olan uyumlu prim borçlularının borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine ilişkin belirlenen esaslar Resmi Gazete’de yayımlandı.

 SGK'ya borcu olanlara müjde! Taksitle ödenebilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) olan yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş olan uyumlu prim borçlularının borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine ilişkin belirlenen esaslar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yönetmeliğe göre, 1 Ocak'tan itibaren vadesi gelen SGK ve işsizlik sigortası primleri, idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı tecil ve taksitlendirilebilecek.

Borç tutarlarına göre tecil ve taksitlendirmede; sosyal güvenlik merkezlerince takip edilen ve 1 milyon 500 bin TL'ye kadar olan SGK alacakları için sosyal güvenlik merkezlerinin müdürü, 1.5-3 milyon TL arası alacaklar için sosyal güvenlik il müdürü yetkili olacak.

Büyükşehir belediyesi olan iller için 4 milyon TL'yi, diğer iller için ise 3 milyon TL'yi aşan tutarların tecil ve taksitlendirme talepleri İcra Daire Başkanlığına gönderilmekle beraber söz konusu borç tutarları; 3-4.5 milyon TL arasında icra daire başkanı, 4.5-6 milyon TL arasında Sigorta Primleri Genel Müdürü, 6-7.5 milyon TL arasında SGK Başkanı, bu tutarın üzerinde ise SGK Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilecek. İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
benim 4 yıllık bagkur borcum var.. yatıramadığım için devlet hastaneleri özellerden faydalanamıyorum. şimdi bana avantaj sunuyorlar faizlerini siliyoruz.. 4 yıl bana fayda sağlanmamış borcumu ödeyeceğim.. battım iflas ettim. ticaret odasından evrak istiyorum borcunu öde vereyim diyor... yani bir tokatta devlet dairelerinden yiyoruz.. allahtan vergi borcum yok.. esnafa borcum yok.
bagkurda ıssızlık maası olacaktı ne oldu.hayalmı oldu.
@indiana79 Bağ-kur işsizlik maaşı nasıl oluyor. Ne içtiysen iftardan sonra içmek isterim kardeş
@stars oluyor adam haklı ama prosedürü var belki bir süre kesinti sonrası iflas larda işsizlik maaşı var iftardan sonrada çay iç kardeş ����
nağkurlusun işyerin battı kapatıyorsun. sana maaş bağlanırsa işsizlik maaşı olmuş oluyor @stars
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler