Konut faizinde bir banka indirimi haberi daha!

Konut faizi indirimi bugün de sürüyor... Ziraat Bankası, Halkbank, VakıfBank ve özel bankalar içerisinde Şekerbank'ın ardından bugün de katılım bankası Vakıf Katılım konut faizlerini indirme kararı aldı.

Konut faizinde bir banka indirimi haberi daha!

Vakıf Katılım, 500 bin TL'e kadar olan konut finansmanında, 120 aya kadar olan vadelerde aylık kâr oranını yüzde 0,98' indirdi.

Bankadan yapılan açıklamada 500 bin TL'ye kadar olan konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde kâr oranını aylık yüzde 0.98 seviyesine çekildiği belirtildi.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemiz ekonomisinin yapı taşlarından biri olan konut sektörünün canlanması, dinamo etkisiyle birçok sektörde olumlu yönde bir ekonomik hareketlilik yaşanmasını sağlayacaktır. Vakıf Katılım olarak bizler de hem düşük ve orta gelirli müşterilerimiz ev sahibi olsun, hem de piyasa ekonomisi daha da canlansın diye konut finansmanı kâr oranlarımızı düşürdük. Uygun kâr oranlarıyla ev sahibi olmak isteyen bütün müşterilerimizi Vakıf Katılım’a bekliyoruz” dedi.

Dün ilk olarak Ziraat Bankası'nın başlattığı konut faizi indirimine Halkbank, VakıfBank ve özel bankalar içerisinde Şekerbank da katılmıştı.

Milliyet

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
oha işte bu ulke adina refah seviyesini yukseltecek indirim oley bati bizi kiskaniyor hemen akp ye oy vermeliyim yasasin dikta pardon reis
Allah için çok indirmişler faizleri gören de 0.60, 0,80'e indirmiş sanır Milletle dalga geçmeyi bırakın artık
ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN BİR VATANDAŞ NASIL KONUT SAHİBİ OLABİLİR? DOLARIN YÜKSELMESİNİ FIRSAT BİLEN KONUT BÜRETİCİLERİ 100%100 ZAMI SOKMUŞ. DEMİR MADENİ DÜNYA PİYASASINDA PARA ETMİYOR.BİZ MADENİN ÜRETİCİSİYİZ İÇ PİYASADA 100%100 ARTIYOR.DEMİRÇELİK FABRİKALARI TEKELEŞMİŞ.KENDİ ÖZ MADENİMİZİ DIŞARDA SATAMIYORUZ AMA İÇERDE VATANDAŞA GELİNCE, DOLARA ENDEKSLEYİP KAZIKLIYORUZ.Ne ? yapacak vatandaş,yüksek fiattaki evleri düşük faizle alsa neolacak?Torunu öder RAHMETLİNİN BORÇLARINI..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler