Konut faizinde bir banka indirimi haberi daha!

Konut faizi indirimi bugün de sürüyor... Ziraat Bankası, Halkbank, VakıfBank ve özel bankalar içerisinde Şekerbank'ın ardından bugün de katılım bankası Vakıf Katılım konut faizlerini indirme kararı aldı.

Konut faizinde bir banka indirimi haberi daha!

Vakıf Katılım, 500 bin TL'e kadar olan konut finansmanında, 120 aya kadar olan vadelerde aylık kâr oranını yüzde 0,98' indirdi.

Bankadan yapılan açıklamada 500 bin TL'ye kadar olan konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde kâr oranını aylık yüzde 0.98 seviyesine çekildiği belirtildi.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemiz ekonomisinin yapı taşlarından biri olan konut sektörünün canlanması, dinamo etkisiyle birçok sektörde olumlu yönde bir ekonomik hareketlilik yaşanmasını sağlayacaktır. Vakıf Katılım olarak bizler de hem düşük ve orta gelirli müşterilerimiz ev sahibi olsun, hem de piyasa ekonomisi daha da canlansın diye konut finansmanı kâr oranlarımızı düşürdük. Uygun kâr oranlarıyla ev sahibi olmak isteyen bütün müşterilerimizi Vakıf Katılım’a bekliyoruz” dedi.

Dün ilk olarak Ziraat Bankası'nın başlattığı konut faizi indirimine Halkbank, VakıfBank ve özel bankalar içerisinde Şekerbank da katılmıştı.

Milliyet

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
oha işte bu ulke adina refah seviyesini yukseltecek indirim oley bati bizi kiskaniyor hemen akp ye oy vermeliyim yasasin dikta pardon reis
Allah için çok indirmişler faizleri gören de 0.60, 0,80'e indirmiş sanır Milletle dalga geçmeyi bırakın artık
ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN BİR VATANDAŞ NASIL KONUT SAHİBİ OLABİLİR? DOLARIN YÜKSELMESİNİ FIRSAT BİLEN KONUT BÜRETİCİLERİ 100%100 ZAMI SOKMUŞ. DEMİR MADENİ DÜNYA PİYASASINDA PARA ETMİYOR.BİZ MADENİN ÜRETİCİSİYİZ İÇ PİYASADA 100%100 ARTIYOR.DEMİRÇELİK FABRİKALARI TEKELEŞMİŞ.KENDİ ÖZ MADENİMİZİ DIŞARDA SATAMIYORUZ AMA İÇERDE VATANDAŞA GELİNCE, DOLARA ENDEKSLEYİP KAZIKLIYORUZ.Ne ? yapacak vatandaş,yüksek fiattaki evleri düşük faizle alsa neolacak?Torunu öder RAHMETLİNİN BORÇLARINI..
Hadi gençler (diğer bankalar) sizleri de görelim. %1,25 ile verdiğiniz krediği 0,98 e yapılandıralım da keyfimiz yerine gelsin...
Düşürülse ne olacak konut fiyatları aldı başını gitti. Hiçbirşeye yaramıyor indirim. Devlet büyüklerimizden arz ediyorum bide konut fiyatlarında bir dengeleme yapsalarda gariban halkda istediği hayalini kurduğu evi alabilse. Saygı ve Sevgilerimle
İnşaat firmaları batmasın diye tüm bankalar seferber oldu,yahu bırakın biraz satış yapamasınlarda ev fiyatlar biraz düşsün,dağ taş konut oldu.
Katılım bankası ve Faiz kelimesi aynı cümlede. Katılım bankası adıyla kendimizi kandırıyoruz onlarda Faizle , faiz oranına göre iş yapıyorlar.
eyyyy siyasiler konut kredisini 1,12 den aldın siz keyfi seçim kararı olmadan 3 gün önce benim suçum ne ben ne diye yapılandırmadan faydalanamıyorum her konuda adaletsiz davranışlarınızı bu konuda da göstererek beni hiç şaşırtmadınız helal olsun size ,sizin bir hesabınız varsa biz vatandaşlarında bir hesabı vardır elbet
@apnekeo Yapılandır kardeşim daha ne istiyorsun ben mi gidip yapayım azcık uyanın yaaa....
yahu siz sa...mısınız tipiniz mi öyle gösteriyor?halkta para nerede siz faizleri indirdik diye övünüyorsunuz.%0,50 de yapsanız faizleri kimser ev mev almaazzzzzz.aç vatandaş aç.işsiz vatandaş işsiz.ekonomi yerlerde.ülkede kimse kimseye güvenmiyor.siz faizler indi hadi ev almaya millet diyorsunuz.hangi evi?500 600 binlik evleri mi?bu faizlerin inmesi yine yandaşlara yarayacak ama kimse kusura kalmasın sayın akp yöneticileri seçim yatırımınız elinizde patlşayacak kimse ev almayacak.inadım inat.o 400-500 binlik evleri siz 200 binlere hatta 150 binlere indirmediğiniz sürece kimse ev ALMAYACAK!!!!!
Sizler sevinedurun biz gerçekleri yazmaya devam edeceğiz. Müşde diye verilen habere bakarmısın. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını 500 bin tl ye kadar 10 yıl vadede 0,98 e düşürmüş. sizlere bir tarihte ben vereyim yıl 2013 ilk çeğreği konut kredisi faiz oranları 0,82. yani 100 bin tl bir krediye 10 yılda 157 bin tl civarı bir ödeme yapılıyordu. Bu da şu anlama geliyordu 10 yılda ödenen faiz %58 civarıydı. şimdi ise bu orana göre faiz %79 civarında görünüyor. ne yapalım sevinelim mi? bu arada mtv zammında da önce %45 dendi sonra %25 e düşürüldü sevinmiştik ya bence şimdi yine sevi
YENİ Mİ AKLINIZA GELDİ DÜŞÜK GELİRLİ HALK. NEDEN 0,98?.. AŞAĞISI OLMAZ MI?
0,98 den bence 080 e çekilmeli ozaman daha bi hareket olabilir
İnsanlar geçim derdinde sanki ev almaya çalışıyolar.Ekonomi toz duman kimse yarınını göremiyor.Türkiyenin en zenginleri borç ötelemesi istiyor faizleri düşürsen nolcak boş işler bunlar.ziraat vakıfbank halkbankın sizin batık projelerinize kredi vermekten başka bir şey yapmıyorlar.zaten kredi istesende vermiyorlardı zaten paraları olduğunuda sanmıyorum.
ne yapılırsa yapılsın konut fiatları çok çok fazla yükseldi niye nasıl olsa satılıyor diye arsa sahibi çok daire istedi müteahit tamam dedi nasıl olsa satarım dedi aldı işi fakat piyasa doydu birde ekonomi bozuldu kimsenin birşey alacak gücü kalmadı gücü olan alsa kiraya veremiyor boşuna site gideri ödeyecek piyasada parada yok faiz almak varken niye kiracı ile uğraşacak adam inşaat piyasasınında sonu yaklaştı bankalarında elinde çok fazla gayrimenkul var icralara girip gayrimenkulları kendileri alıyorlar sonra satmaya çalışıyorlar
BANKALAR BU İNDİRİMİ GÖREV ZARARI YAZARSA GINE O BORCU HALK ÖDEYECEK BÜYÜK MTAHİTLARİ KURTARACAKLAR ONLARIN GARİBAN AKLINDA YOK ANLAMADIYSANIZ BEN NE YAPAYIM KAVUN TATLI.?
Yine popülist işler. Sonucu vatandaşa zarar müteahhite ve müteahhitsevere yarar.
faizler istediği kadar dussun dolar ve euro arttıgı surece mıllet paraları buna yatırıyor.dolayısı ile satılacak mallar satılmıyor.
İndirdiğiniz faizin kazancı kadar ev sahipleri ve Müteahitler zam yapacak ve sonuçta ev alacakların bir karı olmayacak. Faiz düştükçe ev fiyatı artar. Emekte arkadaşım 15 yıl kadar önce 40.000 dolar bozdurup ev almıştı şimdi o evler en az 500.000 tlden satılıyor. Faiz indiriminin kar'ımı zararı'mı var siz düşünün.
Diğer Haberler