FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
BASIN BÜLTENİ-CBKSoft/Kanlı: Elektronik Belge, Form ve Süreç Yönetim Sistemleri fiziksel teması ve riski minimize ediyor
23/03/2020 13:15:32

    Uzmanlar koronavirüsün kağıt ortamında 4-5 gün arasında aktif  kaldığını konusunda uyarılarda bulunarak herkesin kağıtla temas  konusunda dikkatli olmasını önerirken, yazılımcılar da elektronik  belge ve süreç yönetim sistemlerinin bu konuda en etkin ve güvenli  çözüm olduğunu belirtiyor.
    Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni tip Koronavirüs’ü (COVID-19) dünya  genelinde pandemi ilan etmesi ve ülkemizde Devletimizin Sağlık
Bakanlığımız öncülüğünde gerekli tedbirleri artırması üzerine, birçok  şirket evden çalışma modeline geçti.
    Bu durum iş süreçlerinde bazı aksamaların ve gecikmelerin  yaşanmasına neden oluyor. Bu noktada, dijital dönüşümün  önceliklerinden biri olan elektronik belge ve süreç yönetim  sistemlerinin ve “kağıtsız ofis” yaklaşımının önemi bir kez daha  gözler önüne serilmektedir.
    Konuyla ilgili açıklama yapan Bilkent Cyperpark firmalarından
CBKSoft Genel Müdürü Salih Kanlı, bilimsel araştırmalara göre
Koronavirüsün kâğıt gibi ortamlarda 4 ila 5 gün arasında aktif  kalabileceğinin öngörüldüğünü belirtti. Kanlı, “Bundan dolayı mümkün  olduğunca elden ele dolaşan kâğıttan uzak durmamız hem kendimiz hem de  toplum sağlığı için hayati önem arz etmektedir. Birimden birime,  masadan masaya, elden ele dolaşan kağıtlar birçok virüs ve bakterinin  de taşınmasına ve yayılmasına yol açmaktadır. Evrak ile sıklıkla temas  eden tüm ofis çalışanları, memurlar, arşivciler, satın almacılar,  muhasebeciler, hukukçular, öğrenci işleri görevlileri doğal olarak  daha yüksek risk altında.” diye konuştu.

    Kağıt ile sıfır temas

    İş süreçlerinin evden takip edilmesi için e-posta, Skype ve
WhatsApp gibi uygulamaların online yazışmalar ve toplantılar için  faydalı olsalar da tek başlarına yeterli olmayacağını vurgulayan
Kanlı, “Dolayısıyla, asıl ihtiyaç uçtan uca kesintisiz bir otomasyon  sunan bir Elektronik Belge ve Süreç Yönetim Sisteminin hayata  geçirilmesidir. Bu sistemler  elektronik belgelerinizi oluşturmanız,  paraflamanız ve imzalamanız, elektronik arşivinizden aradığınız bir  belgeyi saniyeler içinde bulmanız için en ideal çözümdür. Aynı zamanda  kağıt ile teması minimuma indirdiği için en sağlıklı çözümdür” dedi.
    Kanlı  “Elektronik Belge, Form ve Süreç Yönetim Sistemleri hem  kurum içi yazışmalarınızı hem de kurumu dışı yazışmalarınızı yasal  geçerliliği olan dijital platforma taşıyarak fiziksel teması ve riski  minimize ederken, aynı zamanda iş süreçlerini takip edilebilir hale  getirip ciddi anlamda tasarruf sağlamaktadır.
    Örneğin, kurumuzun bir tedarikçisi ile yapacağı sözleşmeyi  tedarikçiniz ile fiziksel olarak bir araya gelmeden dakikalar için de  e-imza ile imzalayabilir hem kendinizin hem de karşı tarafın riskini  minimum düzeye çekebilirsiniz.” diyerek sözlerini tamamladı.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 

Kredi Hesaplama