FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
[CONSOLIDATION_METHOD_TITLE] [CONSOLIDATION_METHOD]
İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
oda_MaterialEventDisclosureGeneralAbstract|
Özel Durum Açıklaması (Genel)
oda_UpdateAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
oda_CorrectionAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
oda_DateOfThePreviousNotificationAboutTheSameSubject|
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
oda_DelayedAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
oda_AnnouncementContentSection|
Bildirim İçeriği
oda_ExplanationSection|
Açıklamalar
oda_ExplanationTextBlock|

İklim kriziyle mücadele ve sera gazı emisyonlarının azaltılmasına yönelik sürdürülebilirlik stratejileri ve hedefleri doğrultusunda, Şirketimiz bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Ekoten Tekstil); CDP Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project) –İklim Değişikliği (Climate Change) Raporlaması yapmaktadır.

Ekoten Tekstil, 2023 yılı CDP - İklim Değişikliği Raporlaması sonucunda "A- Liderlik Seviyesi" skoru ile derecelendirilmiştir.Böylelikle Ekoten Tekstil, geçen yıl elde ettiği CDP Skorunu bu yıl da aynı seviyede koruyarak global ortalama skoru "B" seviyesinde olan tekstil sektörünün bir seviye üzerinde yerini almıştır.

Ekoten Tekstil 2012 yılından beri gönüllü olarak yaptığı CDP raporlaması kapsamında, iklim kriziyle mücadelesine katkıda bulunmaya, doğal kaynakların korunması ve iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılmasına yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

CDP, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal  kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyiş şeklini değiştirmek  üzere çalışan ve kar amacı gütmeyen Londra merkezli uluslararası bir  kuruluştur. CDP, şirketlerin doğal kaynakları ve doğal sermayeyi nasıl kullanıldıklarını, faaliyetleriyle sınırlı kaynakların yeniden üretimini  nasıl   etkilediklerini ve bu alandaki risklerini nasıl yönettiklerini  yatırımcılara raporlamalarına aracılık etmektedir.


İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.