FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

'Keşke araba alsaydım' diyenleri üzecek haber! 400 bin TL'nin altında yalnızca bir tane kaldı

Hem sıfır hem de ikinci el araba fiyatları artmaya devam ederken otomobil alma hayali kuranları bir kez daha düşündürecek haber geldi. Ucuz araba bulmak artık neredeyse imkânsız hale gelirken 400 bin liranın altında Kasım ayı itibariyle sadece tek bir model araç kaldı. Vatandaşın ümidi ise henüz bir rakam telaffuz edilmeyen TOGG oldu.

'Keşke araba alsaydım' diyenleri üzecek haber! 400 bin TL'nin altında yalnızca bir tane kaldı

Otomobil sektöründeki çip krizi, dövizdeki dalgalanmayla birleşince araba almak isteyenler hayallerine ulaşamadı. Günden güne artan otomobil fiyatlarına 6 ay ve 6 bin km kuralı da çare olmadı. İlan sitelerinde ikinci el araçların fiyatları neredeyse sıfır araçları solladı. Eğer sıfır otomobil almak istiyorsanız o parayı gözden çıkarmanız gerekiyor...

iStock-585495312

Sıfır otomobil alma hayali kuranlar bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. Küresel çip krizi, enflasyon ve döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle otomobil fiyatları aldı başını gitti. Son dönemde Türkiye'de sıfır araçların satışında da ciddi bir azalma var.

400 BİN TL'NİN ALTINDA SADECE BİR MODEL KALDI!

Sıfır araçlardaki pahalılık günden güne etkisini hissettiriyor. Buna göre Türkiye'de sıfır araç almak isteyen bir vatandaşın 400 bin TL'yi gözden çıkarması gerekiyor. 400 bin TL'nin altında yalnızca tek bir model kaldı. Hyundai i10 Kasım ayı itibariyle listede 331 bin 500 liradan satılıyor.

one-cikanlar-image-2-new

Bunun dışındaki tüm binek / ticari otomobillerin fiyatı 400 bin TL'nin üstünde. Piyasadaki en ucuz diğer otomobillerden bazıları ise şöyle:

  • Hyundai i20 1.4 MPI 6 İleri Düz MT Jump - 437.000 TL

  • Fiat Egea Cross Street 1.4 Fire 95 HP - 452.900 TL

  • Renault Clio Joy 1.0 SCe 65 bg - 438.000 TL

  • Citroen C3 1.2 PureTech 83 HP - 5 İleri Manuel Feel - 461.000 TL

    Güncel liste fiyatlarına göre Kasım ayı itibariyle piyasada 500 bin liranın altına bulunabilecek araçlar böyle sıralanırken gözler yerli üretim TOGG'a çevrildi. Araç almak isteyenler ilan sitelerine şimdiden 'TOGG alacağım için satılık' diye ilan vermeye başladı.

iStock-1005521164

GÖZLER TOGG'UN FİYATINDA

TOGG'un CEO'su Gürkan Karakaş, son yaptığı açıklamada TOGG için fiyat belirlemenin çok doğru olmadığını önümüzdeki süreçte satışa çıkacak bir otomobilin fiyatının şimdiden belirlenmesinin ticari açıdan olumlu bir hamle olmadığını belirtmişti.


Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler