Rus turistler Türkiye'de tatil planlıyor

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamalara rağmen Rus turistler Türkiye’de tatil planları yapıyor.

Rus turistler Türkiye'de tatil planlıyor

Rus Kommersant gazetesinin “Rus turistlerin ruhu Türkiye’de” başlıklı haberine göre, Rus turistler Kovid-19 nedeniyle uygulanan ulaşım ve karantina tedbirlerine rağmen tatil planları yapmaya devam ediyor.

Habere göre, Rus tatilcilerin Travelata turizm ajansının sitesinde bu ay yaptıkları tatil aramalarında yüzde 43’lük payla Türkiye açık ara birinci olurken, Rusya ise yüzde 28’lik payla en çok araştırılan ikinci ülke oldu.

Söz konusu dönemde Tayland yüzde 8 paya sahip olurken, dördüncü sırada yüzde 5 payla Tunus yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir süre önce yaptığı açıklamada, haziran ortalarından sonra dış turizmin belli ülkelerde başlamasının beklendiğini söylemişti.

Rusya, geçen yıl Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında 7 milyon 17 bin 657 ziyaretçiyle birinci sırada yer almıştı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 63 yorum
Ruslar gelsinler eyvallah baş tacı ama Alman moruklar, içip içip sapıtan ingilizler ve görgüsüz araplar gelmesin potansiyel korona taşıyıcılar onlar
Nasıl bir yorumdur bu! Kimin gelip kimin geleceğine senin gibi embesillermi karar vericek. Gelsin dediğin ruslar su an dünya üçüncüsü koronada. Az bir arastır ondan sonra yap.
Maske ve mesafe dayatırsan kimse gelmez. Kısıtlama olmamalı
:))))
Gelecekse böyle Ruslar gelsin!
ailen duymasın şaka şaka. gelsinler ama pintiler değil paralı olanları gelsin.
yok öyle birşey normal gelecek insanların sadece %20 si gelirse gelir bu sene hatta aşı bulunmaz ise gelecek sene turizimden hiç birşey beklemeyin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler