Resmi Gazete'de yayımlandı! İhtiyaç kredilerinde yeni dönem

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre, maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecek.

Resmi Gazete'de yayımlandı! İhtiyaç kredilerinde yeni dönem

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Adı geçen yönetmeliğe eklenen ve ihtiyaç kredisi borcu olanlara 60 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı tanıyan geçici madde şöyle:

“Bu maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.” (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bu karar da; AKP Hükümetlerinin UYGULADIĞI EKONOMİ de ki TUTARSIZLIK ÖRNEKLERİNDEN Birisi. Tüketici Kredileri daha Önce 60 Aya kadar verilebiliyor du. Sonra (Yanılmıyorsam) 36 Ay ile Sınırlandırıldı. Sonra 48 Aya Tekrar Çıkartıldı. Şimdi 60 Aya Tekrar Çıkartıldı. Kredi Kartlarında Şu ürün Alınmaz Dediler, Sonra Kendi Kararlarını UNUTUP, Aradan 3 - 5 Ay Sonra Alınır Dediler. Kredi Kartlarında Taksit Sayısına Sınırlama Getirdiler, Sonra Kendi Getirdikleri Sınırlamayı, Kendileri Kaldırdılar. AKP Hükümetlerinin EKONONMİ Becerilerini Görmek İstiyorsanız, BU BİLE YETER. Saygılarımla
Yani değişen nedir en fazla ibaresi mi değişmiş sadece
keşke türkiyede her yıl secim olsa
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler