BASIN BÜLTENİ-POYD Başkanı Atmaca: Almanya’da seyahat yasağının kaldırılması, diğer ülkelere örnek olur
02/07/2020 18:10:28

    Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ve Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın  görüşmesinden olumlu sonuçlar beklediklerini ifade eden Profesyonel
Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Almanya’da  seyahat yasağının kaldırılmasının, diğer ülkelere de örnek olacağını  kaydetti. Atmaca, “Almanya’da yasakların kalkmasının ardından çok  sayıda Alman turistler Antalya’yı tercih eder. Almanlar bu şehri, bu  coğrafyayı, Türkiye’nin misafirperverliğini çok özledi. Yasak  kalktığında Alman turistlerin yoğun şekilde geleceğini düşünüyorum”  dedi.
    Turizmin, Almanya görüşmesine ihtiyacı olduğunu anlatan Atmaca,  “Bu görüşme bizim için çok önemli. Belki bugün hemen sonuç  çıkmayabilir ama Türkiye’nin ne kadar güvenilir bir ülke olduğunu  anlatmak gerekiyor. O zaman görüşmenin sonuçları pozitif gözüküyor”  dedi.

    “Almanya diğer ülkelere örnek olur”

    Almanya’da seyahat yasağının kaldırılmasının, diğer ülkelere de  örnek olacağını söyleyen Atmaca, “Bu yüzden bizler için gerçekten bu  görüşme çok önemli ve kıymetli. Seyahat yasağı ne kadar hızlı  kalkarsa, bizler için sonuçları o kadar önemli olacak. Almanya  pazarının gelmesi çok iyi olur. Alman dostlarımız bu ülkeyi çok  özledi. Örneğin dün Ukrayna’dan Antalya’ya yaklaşık 5 uçak geldi, 1  uçakta Belarus’tan geldi. Uçak sayılarının artması ve seyahat  yasağının kalkması turizmi hızlı toplar. Almanya’nın da Ukrayna gibi  yasakları kaldırması, Avrupa ülkelerine de örnek olur” diye konuştu.

    “Almanların yoğun şekilde geleceğini düşünüyorum”

    Almanya’dan beklenti içinde olduklarına değinen Başkan Atmaca,  “Almanya’da yasakların kalkmasının ardından çok sayıda Alman turistler
Antalya’yı tercih eder. Almanlar bu şehri, bu coğrafyayı, Türkiye’nin  misafirperverliğini çok özledi. Yasak kalktığında Alman turistlerin  yoğun şekilde geleceğini düşünüyorum. Bizler zaten hazırız. Güvenilir  turizm belgelerimizi aldık, turistleri bekliyoruz” ifadelerini  kullandı.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.