ANALİZ-VİOP BIST30 Teknik Analiz(Yapı Kredi Yatırım)
21/09/2020 08:51:30

    Yapı Kredi Yatırım Tarafından Hazırlanan Analiz:
    " Global piyasalardaki satış baskısına paralel oluşan seans içi geri  çekilmeleri 1,220 üzerinde karşılama çabasında hareketlenen piyasada,  geçtiğimiz hafta oluşan yukarı atakların ise ilk önemli direnç olarak  izlediğimiz 1,250 seviyesini aşmakta zorlandığını görüyoruz.
    Önümüzdeki sürece baktığımızda ise yukarı yönlü denemelerin  güçlenebilmesi için öncelikle 1,250 direncinin aşılarak destek haline  gelmesi gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz. Böyle bir gelişme  halinde de ilk etapta 1,265 olmak üzere piyasada 1,300 bölgesini  hedefleyebilecek yukarı yönlü bir süreç yaşanabileceği görüşümüzü  koruyoruz.
    Aşağı yönde baktığımızda ise ilk önemli destek olarak 1,22/30  bandını, ana destek olarak da 1,200 seviyesini izlemeyi öneriyoruz.
Özellikle 1,200 seviyesi altına doğru oluşabilecek kalıcı hareketlerde  ise satış baskısını arttırma riski taşıdığını düşünüyoruz."


    Analizin tamamı için:

https://www.ykyatirim.com.tr/mailing/f7c9ab05-d229-4b3b-b9eb-217c658c3411.pdf


 

                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir...

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.