BASIN BÜLTENİ-İstanbul Havalimanı’ında İç Hatlar özel yolcu salonu hizmete girdi
23/09/2020 18:11:16

    İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, yolcu konforunu bir üst  düzeye çıkarmak için Dış Hatlardan sonra İç Hatlar Terminalinde hizmet  verecek İGA İç Hatlar Özel Yolcu Salonu’nu(Lounge) hizmete açtı.
    İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, dış hatlardan sonra iç hatlar  lounge’ını da hizmete aldı. Klasik havalimanı servis anlayışının  aksine, maksimum kalitede konfor sunmayı amaçlayan İGA İç Hatlar
Lounge’ı, 360 metrekare alan üzerine kuruldu. Pandemi nedeniyle ilk  aşamada sosyal mesafeye de uygun olarak 40 kişilik bir oturma  kapasitesiyle düzenlenen özel yolcu salonuna yolcular, ateşleri  ölçülerek alınıyor. İstanbul Havalimanı’nda Premium hizmet almak  isteyen yolcular için özel olarak tasarlanan İç Hatlar Lounge’ı,  ücretsiz terminal içi ulaşım aracı Buggy Shuttle, zengin  yiyecek-içecek menüsü, ücretsiz masaj ve internet hizmetinden  faydalanabilecek.
   
    Türk mutfağı ürünleri yolculara ikram edilecek

    Havalimanında geçirilen zamanı eşsiz bir deneyime dönüştürmeyi  hedefleyen İGA, İç Hatlar Lounge’da sabah saatlerinde Türk  lezzetlerinden simit ve zengin kahvaltı çeşitlerini de yolcuların  hizmetine sunacak. Lounge’da, öğlen ve akşam saatlerinde Türk  mutfağının vazgeçilmez lezzeti köfte ve bulgur pilavı servis  edilirken, sıcak çorbadan, eşsiz Türk tatlılarına, kısırdan  zeytinyağlı dolmaya kadar kültürümüzü yansıtan zengin bir menü  yolcuları ikram edilecek.
    “Misafirlerimizin üst düzey bir memnuniyetle ayrılabilmeleri için  her ayrıntıyı planlıyoruz”
    Özel Yolcu Salonunun açılışında konuşan İGA Havalimanı İşletmesi
Dijital Hizmetler ve Ticaret'ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin
İnankul, burada yaptığı açıklamada “İstanbul Havalimanı için öncelikli  hedefimiz, bu eşsiz yapıyı bir yolculuk noktasının çok ötesine  taşıyarak misafirlerimizin seyahatlerini unutulmaz bir deneyime  dönüştürmek. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyor ve  yolcularımızın İstanbul Havalimanı’na ayak bastığı andan itibaren tüm  misafirlerimizin buradan üst düzey bir memnuniyetle ayrılabilmeleri  için her bir ayrıntıyı planlıyoruz. Bu nedenle, misafirlerimize daha  fazla konfor, güven ve kolaylık sağlamak için İç Hatlar Lounge  alanımızı hizmete aldık. ‘Yolcu odaklı’ bir bakış açısıyla hareket  ederek misafirlerimiz için her türlü detayı düşündük. İç Hatlar Lounge  alanına erişim için ücretsiz Buggy hizmeti sağladık. Salgın  koşullarına uygun olacak şekilde zengin yiyecek ve içecek menüsü  tasarladık. Sosyal mesafeye uygun oturma ve uzanma alanları, çalışma  bölümü, TV yayını ve FIDS ekranları ile misafirlerimizin seyahatleri  öncesinde rahat etmeleri için birçok ürün ve hizmet tasarladık. İlk  faz olarak tasarladığımız İç Hatlar Lounge alanı 360 metrekare alana  ve Kovid-19 salgını nedeniyle 40 kişilik bir oturma kapasitesine sahip  olacak. Girişlerde ateş ölçümlerinin yapılacağı Lounge alanında İGA
Hijyen Takımı sürekli hizmet verecek, ayrıca alanın her yerinde sosyal  mesafe uyarıları bulunacak” dedi.


    İHA

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.